'سه فرزند برای هر خانواده ایرانی'، نظرات شما

حق نشر عکس isna

آیت الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی بار دیگر تاکید کرده است که سیاست های کلی ایران باید به سمت افزایش جمعیت، به شکل "معقول و معتدل" برود. اقای خامنه ای گفته است جمعیت ایران باید به جای هفتاد و پنج میلیون نفر، دست‌کم صد و پنجاه میلیون نفر باشد.

چندی پیش هم یک مقام وزارت بهداشت ایران گفت قانون جدیدی در مجلس در دست بازنگری است که بر اساس آن برای هر خانواده ایرانی سه فرزند در نظر گرفته شده است. علی سنگی مدیرکل سلامت خانواده و جمعیت وزارت بهداشت همچنین گفت که وزیر بهداشت ضرب الاجل ۱۰۰ روزه‌ای را برای اجرای سیاست‌های "جدید جمعیتی" وزارت بهداشت تعیین کرده است. سیاست جدید در حالی اعمال می شود که سیاست‌های کنترل جمعیت ایران در دو دهه گذشته بسیار موفق بوده است و نرخ رشد جمعیت از ۳.۲ درصد در سال ۱۹۸۶ میلادی به ۱.۲ در سال ۲۰۰۱ میلادی رسیده است. رهبر ایران حدود یک سال پیش گفت سیاست‌های کنترل جمعیت خطا بوده و باید اواسط دهه ۷۰ متوقف می‌شد.

خبری در این باره را در سایت فارسی بی‌بی‌سی بخوانید.

به نظر شما سیاست های جدید جمعیتی وزارت بهداشت ایران چه تاثیری خواهد داشت؟ آیا با تعیین تعداد فرزند از طرف دولت برای خانواده ها موافقید؟

آقای سنگی همچنین خبر داد که وزارت بهداشت دیگر به زوج های جوان آموزش پیشگیری از بارداری نمی‌دهد و وسایل پیشگیری عرضه نمی‌کند.

به نظر شما تصمیم وزارت بهداشت برای توقف عرضه وسایل پیشگیری از بارداری و آموزش پیشگیری به زوج های جوان چه پیامدهایی خواهد داشت؟

اگر مایلید در برنامه نوبت شما شرکت کنید می‌توانید اطلاعات تماس خود را از طریق فرم سمت چپ صفحه برای بی‌بی‌سی فارسی بفرستید تا با شما تماس گرفته شود.

phone_icon ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۷ و ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۸
sms_icon ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۱۱۲۷ و ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۰۵۴۸
mail_icon shoma@bbc.co.uk
facebook_icon facebook.com/bbcshoma
twitter_icon bbcshoma@

همچنین می توانید دیدگاه‌های خود را در این باره در فرم نظرخواهی زیر بنویسید تا در برنامه نوبت شما مطرح شود.