مطالبات زنان از دولت حسن روحانی؛ نظرات شما

حق نشر عکس

نابرابری‌ها، خطرها، چالش‌ها و فرصت‌هایی که زنان در زندگی روزمره خود هر روز در هر نقطه از جهان با آن رو به رو هستند، موضوع مجموعه برنامه‌های ویژه‌ای با عنوان "صد زن" است که بی بی سی در ماه جاری میلادی برگزار کرده است. در کنار این مجموعه برنامه‌ها روز جمعه، ۲۵ اکتبر، بی‌بی‌سی کنفرانسی را با حضور صد زن از سراسر دنیا برگزار می‌کند تا گفتگویی جهانی درباره مسائل زنان در دنیای امروز شکل بگیرد. .

برنامه نوبت شما هم در این روز ویژه برنامه‌ای خواهد داشت که در آن به وضعیت زنان در ایران و دغدغه‌ها و چالش‌های پیش روی آن‌ها می پردازیم.

به نظر شما مهمترین خواسته‌ها، مشکلات، و موانع پیش روی زنان در ایران چیست؟

روی کار آمدن دولت حسن روحانی با شعارهای اعتدال و میانه روی و تاکید او بر "برابری کامل حقوق زن و مرد از دیدگاه اسلام و انقلاب" امیدهایی را برای برخی زنان ایجاد کرد.

انتخاب شهین دخت مولاوردی، معاون امور زنان و خانواده، معصومه ابتکار به سمت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست و الهام امین زاده به عنوان معاون حقوقی تا حدودی از میزان انتقادهای طرفداران حقوق زنان نسبت به تک جنسی بودن کابینه یازدهم را کم کرد اما همچنان انتقادهایی به عملکرد دولت آقای روحانی در زمینه دادن فرصت‌های برابر به زنان وجود دارد.

شما عملکرد آقای روحانی را در زمینه مشارکت دادن زنان در هیات دولت چگونه ارزیابی می‌کنید؟ آیا حضور سه معاون زن برای رئیس جمهوری ایران را گامی مثبت برای حقوق زنان می‌دانید؟

آیا امیدوار هستید که در دوران ریاست جمهوری حسن روحانی وضعیت زنان در ایران بهتر شود؟ به نظر شما دولت جدید برای بهبود وضعیت زنان چه اقداماتی باید انجام دهد؟

اگر مایلید در برنامه نوبت شما شرکت کنید می‌توانید اطلاعات تماس خود را از طریق فرم سمت چپ صفحه برای بی‌بی‌سی فارسی بفرستید تا با شما تماس گرفته شود.

phone_icon ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۷ و ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۸
sms_icon ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۱۱۲۷ و ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۰۵۴۸
mail_icon shoma@bbc.co.uk
facebook_icon facebook.com/bbcshoma
twitter_icon bbcshoma@

همچنین می توانید دیدگاه‌های خود را در این باره در فرم نظرخواهی زیر بنویسید تا در برنامه نوبت شما مطرح شود.