سوانح و تصادفات رانندگی شهری؛ نظرات شما

حق نشر عکس isna

سازمان پزشکی قانونی هفته گذشته گزارش تحلیلی تصادف ها رانندگی، مربوط به شش ماه اول سال ۹۲ را منتشر کرد. مطابق این گزارش در نیمه اول امسال، نه هزار و ۹۱۱ نفر در حوادث رانندگی کشته شده‌اند. این گزارش نشان می‌دهد که بیشترین تعداد تلفات ناشی از تصادف ها در استان فارس اتفاق افتاده است.

شما چه تجربه و مشاهده ای از تصادف با وسایل نقلیه دارید؟ به نظر شما ریشه اصلی چنین حوادثی چیست؟

گزارش سازمان پزشکی قانونی نشان می‌دهد که بیش از نیمی از تلفات حوادث رانندگی در همان محل حادثه کشته می‌شوند. حسین رحیمی، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ، هم چندی پیش گفته بود که بیش از ۴۰درصد کشته‌های تصادف‌های رانندگی در تهران عابران پیاده هستند. پس از عابران پیاده، موتورسواران، با نسبت ۳۵درصد از کل، بزرگترین گروه قربانیان تصادف‌ها در تهران را تشکیل می‌دهند.

شما عملکرد اورژانس را در کاهش تلفات تصادفات رانندگی چگونه ارزیابی می‌کنید؟ آیا پلیس راهنمایی و رانندگی در کنترل این تصادف ها تاثیرگذار است؟ به نظر شما وضع قوانین و مقررات بیشتر برای رانندگان می‌تواند نقشی در کاهش حوادث شهری داشته باشد؟ فکر می‌کنید عابران پیاده چه نقشی در شکل‌گیری سوانح رانندگی دارند؟

اگر مایلید در برنامه نوبت شما شرکت کنید می‌توانید اطلاعات تماس خود را از طریق فرم سمت چپ صفحه برای بی‌بی‌سی فارسی بفرستید تا با شما تماس گرفته شود.

phone_icon ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۷ و ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۸
sms_icon ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۱۱۲۷ و ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۰۵۴۸
mail_icon shoma@bbc.co.uk
facebook_icon facebook.com/bbcshoma
twitter_icon bbcshoma@

همچنین می توانید دیدگاه‌های خود را در این باره در فرم نظرخواهی زیر بنویسید تا در برنامه نوبت شما مطرح شود.