دادن حق طلاق به زنان؛ نظرات شما

عبدالرضا عزیزی، رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس ایران می‌گوید که بالا رفتن توقع زنان و و تنوع خواهی مردان و نفوذ آداب و رسوم غربی، در کنار دو دلیل اعتیاد و مشکلات اقتصادی از دلایل افزایش طلاق در ایران است. او گفته از جمله دلایل دیگر، می‌تواند قرار گرفتن طلاق به بهانه های مختلف در دست زنان باشد و توصیه کرده که حق طلاق نباید در دست زنان باشد.

آیا به نظر شما هم توقع زنان در جامعه امروزی ایران بالا رفته است؟

آیا شما هم شاهد پدیده تنوع خواهی در میان مردان جامعه امروز هستید؟

آیا شما با این که زنان حق طلاق داشته باشند، موافقید؟ به نظر شما دادن چنین حقی، چه نتیجه ای به همراه خواهد داشت؟ فکر می‌کنید نداشتن چنین حقی، چه مشکلاتی را برای زنان ایجاد می‌کند؟

بر اساس قوانین ایران در سند ازدواج بندهایی وجود دارد که در صورت امضا از سوی شوهر، زنان در صورتی که شامل چنین مواردی شوند، حق دارند درخواست طلاق کنند. اما اغلب پرونده‌ها که به خواست زنان طرح می‌شود، به سختی و در مدت زمان طولانی تری مورد بررسی قرار می‌گیرد. برخی از مردان در هنگام ازدواج به شکل فردی، حق طلاق را بدون هیچ شرطی به همسر خود می‌دهند.

به نظر شما آیا دوازده بند موجود در عقدنامه‌های کنونی ازدواج برای داشتن حق طلاق، برای یک زن کافی است؟

اگر مایلید در برنامه نوبت شما شرکت کنید می‌توانید اطلاعات تماس خود را از طریق فرم سمت چپ صفحه برای بی‌بی‌سی فارسی بفرستید تا با شما تماس گرفته شود.

phone_icon ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۷ و ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۸
sms_icon ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۱۱۲۷ و ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۰۵۴۸
mail_icon shoma@bbc.co.uk
facebook_icon facebook.com/bbcshoma
twitter_icon bbcshoma@

همچنین می توانید دیدگاه‌های خود را در این باره در فرم نظرخواهی زیر بنویسید تا در برنامه نوبت شما مطرح شود.