آیا با موکول کردن امضای توافقنامه امنیتی به بعد از انتخابات افغانستان موافقید؟

کرزی در لویه جرگه حق نشر عکس AP

حامد کرزی، رئیس جمهور افغانستان، گفته است حتی اگر مفاد موافقت‌نامه امنیتی با آمریکا از سوی لویه‌جرگه تائید شود و پارلمان افغانستان نیز آن را تصویب کند، امضای آن از سوی رئیس جمهوری به بعد از انتخابات موکول خواهد شد. در خبرنامه دفتر ریاست جمهوری افغانستان آمده است که رئیس جمهور با تأکید بر موضع قبلی خود، این موافقتنامه را زمانی امضاء می‌کند که حمله نیروهای خارجی به خانه افغان ها متوقف شود؛ آمریکا در روند صلح این کشور صادقانه همکاری کند و همچنین به برگزاری انتخابات شفاف و عادلانه در این کشور کمک کند.

صبغت الله مجددی، رئیس لویه جرگه در واکنش به سخنان حامد کرزی، گفته است که این نظر آقای کرزی به ضرر افغانستان است و لویی جرگه این نظر را قبول ندارد.

آیا شما با تصمیم رئیس جمهور افغانستان برای موکول کردن امضای موافقتنامه امنیتی به بعد از انتخابات موافقید؟ فکر می کنید تاثیر موکول کردن امضای این موافقتنامه به بعد از انتخابات چه باشد؟

انار کلی هنریار، عضو مجلس سنا و عضو لویه‌جرگه مشورتی، درباره اینکه در این روزها در لویه‌جرگه چه می‌گذرد، به بی بی سی گفته است که در روزهای گذشته، نمایندگان درباره ۲۶ ماده این سند بحث کردند و با توجه به ضرورت های افغانستان، همه کمیته‌ها با کلیت این سند موافق بودند.

نظر شما درباره روند برگزاری لویه جرگه مشورتی چیست؟ به نظر شما تصمیم نهایی لویه جرگه چه باید باشد؟

اگر مایلید در برنامه نوبت شما در این باره شرکت کنید می‌توانید اطلاعات تماس خود را از طریق فرم سمت چپ صفحه برای بی‌بی‌سی فارسی بفرستید تا با شما تماس گرفته شود.

phone_icon ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۷ و ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۸
sms_icon ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۱۱۲۷ و ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۰۵۴۸
mail_icon shoma@bbc.co.uk
facebook_icon facebook.com/bbcshoma
twitter_icon bbcshoma@

همچنین می توانید دیدگاه‌های خود را در این باره در فرم نظرخواهی زیر بنویسید تا در برنامه نوبت شما مطرح شود.