نظر شما درباره بازی نمادین پرسپولیس و آث میلان چیست؟

حق نشر عکس AFP

روز پنج‌شنبه در ورزشگاه آزادی تهران، تیم فوتبال پیشکسوتان پرسپولیس در یک بازی خیریه روبروی تیم ستارگان آث میلان قرار گرفت و در نهایت پیشکسوتان آث میلان سه بر یک پرسپولیس را در این بازی نمادین شکست دادند.

بر اساس گزارش رسانه های ایران بیش از ۶۰ هزار نفر برای تماشای این بازی به ورزشگاه آزادی تهران رفته بودند، این در حالی است که در بازیهای لیگ برتر با وجود صعود ایران به جام جهانی تعداد کمی تماشاگر به ورزشگاه می روند.

به نظر شما چرا هواداران از این بازی بیش از بازی‌های حساس لیگ برتر استقبال کردند؟ آیا حضور آث میلان در ایران باعث خواهد شد دیگر تیم های بزرگ برای بازی با تیم ملی ایران و یا باشگاه‌های ایرانی به ایران سفر کنند؟

حضور ستاره‌های دهه‌های ۶۰ و ۷۰ پرسپولیس و همچنین حضور بازیکنانی مثل پائولو مالدینی، گنارو گتوزو و فرانکو باره‌سی و دانیال ماسارو در تیم ستارگان میلان باعث شده بود تعداد زیادی از هواداران فوتبال از آن استقبال کنند.

خبر بی بی سی درباره این بازی را اینجا بخوانید.

چرا بازیکنان دهه ۶۰ و ۷۰ فوتبال ایران در بین هواداران فوتبال از محبوبیت ویژه‌ای برخوردار هستند؟ چگونه می توان پیشکسوتان را در دنیای حرفه‌ای فوتبال نگه داشت و از تجربیات آنها استفاده کرد؟

مهدی مهدوی کیا بازیکن سابق تیم ملی ایران و باشگاه پرسپولیس که در پایان فصل گذشته از دنیای حرفه‌ای فوتبال خداحافظی کرده بود، در این بازی به‌طور رسمی و در حضور هواداران پرسپولیس از دنیای حرفه‌ای فوتبال خداحافظی کرد، یک ماه پیش هم فرهاد مجیدی یکی دیگر از بازیکنان شاخص دهه ۷۰ ایران از فوتبال حرفه ای کناره‌گیری کرده بود. برخی معتقدند با خداحافظی این بازیکنان که به نسل طلایی معروف هستند، فوتبال ایران با توجه به ستاره‌سالاری، تجاری شدن فوتبال و بی توجهی به فوتبال پایه دیگر نمی‌تواند بازیکنانی مشابه تربیت کند.

به نظر شما ویژگی اصلی این نسل طلایی فوتبال ایران چه بود؟ با وضع کنونی فوتبال ایران، آیا تیم‌ها می‌توانند بازیکنانی مشابه دهه ۷۰ تربیت کنند؟

اگر مایلید در این برنامه شرکت کنید می‌توانید اطلاعات تماس خود را از طریق فرم سمت چپ صفحه برای بی‌بی‌سی فارسی بفرستید تا با شما تماس گرفته شود.

از راه‌های زیر نیز می‌توانید با برنامه نوبت شما تماس بگیرید:

تلفن ها: ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۷ و ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۸ اس ام اس: ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۱۱۲۷ و ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۰۵۴۸ ایمیل: shoma@bbc.co.uk فیسبوک: facebook.com/bbcshoma همچنین می توانید دیدگاه‌های خود را در این باره در فرم نظرخواهی زیر بنویسید تا در برنامه نوبت شما مطرح شود.