آیا از امکانات رفاهی و گردشگری ایران راضی هستید؟

حق نشر عکس Mehr

مهدی حجت، قائم مقام سازمان میراث فرهنگی، می گوید به گردشگران خارجی که به ایران می آیند توصیه می کنند هنگام سفر بین شهرهای ایران "قرص ضد ادرار" مصرف کنند تا مجبور نشوند از سرویس‌های بهداشتی بین راهی استفاده کنند. به گفته آقای حجت معرفی نادرست آثار تاریخی در موزه‌های کشور هم عامل دیگری برای پایین آمدن تعداد گردشگران فرهنگی در ایران است.

خبری در این باره را در سایت فارسی بی‌بی‌سی بخوانید.

آیا به نظر شما امکانات رفاهی مناسب برای مسافران در ایران وجود دارد؟ تجربه شما از استفاده از امکانات بهداشتی و رفاهی بین راهی چیست؟

آقای حجت گفته است که ایران در زمینه گردشگری زیارتی و گردشگری سلامت به موفقیت‌هایی دست یافته است اما در حوزه فرهنگ با وجود جذابیت‌های فرهنگی موفق نبوده است. او با اشاره به کم بودن تعداد گردشگران فرهنگی که به ایران سفر می‌کنند گفت که به دولت اعلام کرده: "اگر قرار است از محل صنعت گردشگری پول درآوریم و شغل ایجاد کنیم نیاز داریم که فقط نوک دماغ‌مان را نبینیم؛ چند سال باید در این حوزه سرمایه‌گذاری کنیم تا پس از مدتی، جواب این سرمایه‌گذاری را ببینیم."

به نظر شما دلیل کم بودن سفر گردشگران فرهنگی به ایران چیست؟ چه موانعی بر سر سرمایه گذاری در زمینه گردشگری در ایران وجود دارد؟

اگر شما در حوزه هایی مانند هتل‌داری و تاسیس مهمانسرا در صنعت گردشگری فعالیت می کنید، مشکلاتی که با آن روبه روهستید چیست؟

اگر مایلید در برنامه نوبت شما شرکت کنید می‌توانید اطلاعات تماس خود را از طریق فرم سمت چپ صفحه برای بی‌بی‌سی فارسی بفرستید تا با شما تماس گرفته شود.

phone_icon ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۷ و ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۸
sms_icon ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۱۱۲۷ و ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۰۵۴۸
mail_icon shoma@bbc.co.uk
facebook_icon facebook.com/bbcshoma
twitter_icon bbcshoma@

همچنین می توانید دیدگاه‌های خود را در این باره در فرم نظرخواهی زیر بنویسید تا در برنامه نوبت شما مطرح شود.