توقف ناگهانی مذاکرات هسته ای ایران؛ نظرات شما

حق نشر عکس Mehr

تیم کارشناسی ایران پنج شنبه ۲۱ آذر پس از چهار روز گفتگوهای فشرده با نمایندگان گروه ١+٥، جلسه مذاکرات در وین را به طور ناگهانی ترک کرد و به تهران بازگشت. ساعاتی پیش از آن، وزارت دارایی آمریکا ۱۹ فرد و شرکت ایرانی و خارجی را به فهرست تحریم‌ها علیه ایران اضافه کرد. ایران این اقدام دولت آمریکا را "خلاف روح" توافقنامه ‍ژنو دانست و رویکرد و عملکرد آمریکا را "غیرسازنده و سردرگم" توصیف کرد. مقام‌های آمریکایی می‌گویند نام‌های جدید در فهرست تحریم‌ها مربوط به تحریم‌هایی می‌شود که از قبل وجود داشته است و به معنای وضع تحریم‌هایی جدید علیه تهران نیست.

نظر شما درباره گسترش فهرست تحریم ها علیه ایران و اقدام دولت ایران در توقف مذاکرات کارشناسان در وین چیست؟

آیا شما این اقدام را تهدیدی علیه اجرای توافق هسته ای ژنو می‌دانید؟

حسین نقوی، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران، بازگشت تیم مذاکره کننده از وین را یک اقدام انقلابی دانسته و گفته است که دولت باید به تحریم‌های آمریکا پاسخی عملی بدهد. آقای نقوی خواستار راه اندازی نسل جدید سانتریفیوژها و پیشبرد سریع فعالیت نیروگاه آب سنگین اراک شده است.

به نظر شما دولت ایران چه واکنشی نسبت به اقدام اخیر دولت آمریکا باید انجام دهد؟ و فکر می کنید واکنش ایران، چه تاثیری بر روند اجرای توافق ژنو خواهد داشت؟

اگر مایلید در برنامه نوبت شما شرکت کنید می‌توانید اطلاعات تماس خود را از طریق فرم سمت چپ صفحه برای بی‌بی‌سی فارسی بفرستید تا با شما تماس گرفته شود.

phone_icon ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۷ و ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۸
sms_icon ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۱۱۲۷ و ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۰۵۴۸
mail_icon shoma@bbc.co.uk
facebook_icon facebook.com/bbcshoma
twitter_icon bbcshoma@

همچنین می توانید دیدگاه‌های خود را در این باره در فرم نظرخواهی زیر بنویسید تا در برنامه نوبت شما مطرح شود.