اهدا تورات به یکی از مراکز دینی ایالت هسن آلمان

به روز شده:  11:31 گرينويچ - جمعه 20 دسامبر 2013 - 29 آذر 1392

این تصاویر به مراسم پایان نگارش و اهدای یک جلد تورات به کنیسه‌ای در ایالت هسن آلمان در روز ١٥ دسامبر مربوط می‌شود. عکس‌ها و شرح مربوط به هر عکس را آرمین لوی برای صفحه کلیک شاهد عینی ارسال کرده است.

  • یهودیان قبل از شروع مراسم در حال انجام نیایش ظهر ( مینحا ) در سالن کنگره.

  • خاخام اعظم ایالت هسن با بیان فلسفه یهودیت و نقش تورات در این دین به حضار خوش آمد گفت. خرید و هدیه کردن تورات به کنیسه برای شادی روح درگذشتگان و یادبود آنها انجام می‌شود.

  • خطاط تورات مقدس ( سوفر ) در حال آماده کردن آخرین بخش این تورات. تورات کوشر در کنیسه‌های تمامی جهان روی پوست حیوانات کوشر ( حیواناتی که گوشت آنها بر اساس قوانین یهودیت قابل مصرف بوده و بر اساس قوانین این دین ذبح شرعی شده است ) با استفاده از پر پرندگان کوشر و همچنین مرکب تهیه شده از مواد کوشر نوشته می‌شود. این کار در طول یک سال به دست خاخام دانش آموخته در این زمینه صورت می‌گیرد که به عبری سوفِر نامیده می‌شود.

  • مدعوین یک به یک فرا خوانده می‌شوند و یک حرف از تورات مقدس را با راهنمایی خاخام می‌نویسند. تورات، پنج کتاب پیدایش، خروج، لاویان، اعداد و تثنیه را شامل می‌شود.

  • شهردار و مقام‌های دولتی ایالت هسن نیز در این مراسم حضور داشتند.

  • ورود تورات مقدس به کنیسه با جشن و پایکوبی همراه است و دو سطر پایانی آن در کنیسه کلمه به کلمه نوشته می‌شود و پس از اتمام آن، افراد حاضر در این مراسم به رقص و پایکوبی می‌پردازند.

More Multimedia

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.