دهمین سالگرد زلزله بم؛ نظرات و مشاهدات شما از روند بازسازی

حق نشر عکس ISNA
Image caption ایسنا با انتشار این عکس از بم نوشته : "زندگی‌های کانکسی در بم ادامه دارد."

در آستانه دهمین سال زلزله شدید بم، زلزله دیگری به شدت حدود چهار ریشتر این منطقه را لرزانده است. گزارش‌ها حاکی است که پس از یک دهه، همچنان تعدادی از مردم این شهر و مناطق اطراف آن از داشتن خانه محروم هستند و در کانکس زندگی می‌کنند. علاوه بر این، به گفته کارشناسان هنوز نگرانی‌ها و مشکلات روحی نیز گروهی از بازماندگان این حادثه را آزار می‌دهد.

اگر شما ساکن بم یا مناطق اطراف آن هستید، چقدر از روند بازسازی پس از زلزله راضی هستید؟ در یک دهه‌ای که از زلزله بزرگ این شهر می گذرد، در چه مواردی بازسازی انجام شده و این منطقه هنوز با چه مشکلاتی رو‌ به رو است، که اقدامی برای آن نشده است؟

ایران از جمله کشورهای زلزله خیز در جهان است. سال گذشته زلزله آذربایجان شرقی در منطقه اهر و ورزقان بیشتر از ۳۰۰ کشته و ۵ هزار زخمی بر جای گذاشت. اخیرا نیز زلزله های شدیدی در استان های بوشهر و سیستان و بلوچستان به کشته شدن و زخمی شدن ده ها نفر و ویرانی خانه‌های زیادی منجر شده است.

اگر در سایر مناطق زلزله زده ایران مانند آذربایجان یا بوشهر زندگی می کنید، مشاهدات شما از روند بازسازی چه بوده است؟ آیا خانه‌ها و ساختمان‌هایی که پس از زلزله ساخته می شوند، دارای استانداردهای ایمنی و به ویژه مقاوم به زلزله هستند؟

اگر مایلید در برنامه نوبت شما شرکت کنید می‌توانید اطلاعات تماس خود را از طریق فرم سمت چپ صفحه برای بی‌بی‌سی فارسی بفرستید تا با شما تماس گرفته شود.

phone_icon ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۷ و ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۸
sms_icon ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۱۱۲۷ و ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۰۵۴۸
mail_icon shoma@bbc.co.uk
facebook_icon facebook.com/bbcshoma
twitter_icon bbcshoma@

همچنین می توانید دیدگاه‌های خود را در این باره در فرم نظرخواهی زیر بنویسید تا در برنامه نوبت شما مطرح شود.