اتهام فساد و بحران سیاسی در دولت ترکیه؛ نظرات شما

حق نشر عکس n
Image caption معترضان در آنکارا خواستار استعفای اردوغان شدند

بالا گرفتن بحران مربوط به اتهام فساد مالی در دولت ترکیه، به تغییرات گسترده در کابینه رجب طیب اردوغان، نخست وزیر اسلامگرای ترکیه انجامیده است. در روزهای گذشته معترضان در شهرهای استانبول و چند شهر دیگر ترکیه به خیابان ریختند و با شعار "دزد را بگیرید"، خواستار استعفای نخست وزیر شدند. علاوه بر اعتراضات خیابانی، نخست وزیر ترکیه با تحقیق پلیس این کشور هم رو به روست. آقای اردوغان تاکید کرده است که استعفا نمی دهد و تحقیقات پلیس را به یک "بازی کثیف" تشبیه کرد که از طرف نیروهای نظامی ترکیه و کشورهای خارجی برنامه ریزی شده است.

نظر شما درباره اتهام فساد در دولت ترکیه و به دنبال آن، تغییرات کابینه چیست؟

ارتش ترکیه در بیانیه‌ای اعلام کرد که وارد "بحث‌های سیاسی" نخواهد شد. این بیانیه پس از آن منتشرشد که یکی از مشاوران رجب طیب اردوغان گفته است که احتمال دارد رسوایی فساد مالی کنونی پیش‌‎درآمد کودتایی علیه دولت باشد.

در این پرونده که از هفته پیش و با دستگیری ده‌ها مقام دولت و پلیس به اتهام فساد مالی و اداری آغاز شده، دریافت رشوه برای کمک به دور زدن تحریم‌های ایران و ساخت و سازهای بی ضابطه از جمله اتهامات مطرح شده است.

نظر شما درباره عملکرد دولت اردوغان چیست؟ به نظر شما این پرونده چه تاثیری بر آینده سیاسی ترکیه خواهد داشت؟

آیا اتفاقات اخیر در ترکیه، نشانه ناموفق بودن الگوی توسعه اسلامی در این کشور است؟

اگر مایلید در برنامه نوبت شما شرکت کنید می‌توانید اطلاعات تماس خود را از طریق فرم سمت چپ صفحه برای بی‌بی‌سی فارسی بفرستید تا با شما تماس گرفته شود.

phone_icon ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۷ و ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۸
sms_icon ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۱۱۲۷ و ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۰۵۴۸
mail_icon shoma@bbc.co.uk
facebook_icon facebook.com/bbcshoma
twitter_icon bbcshoma@

همچنین می توانید دیدگاه‌های خود را در این باره در فرم نظرخواهی زیر بنویسید تا در برنامه نوبت شما مطرح شود.