آیا با حضور همزمان اعضای شورای شهر در مدیریت ورزش ایران موافقید؟

حق نشر عکس isna

سازمان بازرسی کل کشور دو هفته پیش طی نامه‌‌ای به وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک، اعلام کرد که نمایندگان مجلس، اعضای شورای شهر و بازنشستگان دولت حق نامزد شدن در انتخابات فدراسیون‌های ورزشی را ندارند. پیرو این نامه از حضور هادی ساعی در مجمع انتخاباتی فدراسیون تکواندو جلوگیری شد.

درباره ممنوعیت حضور ورزشکارانی مثل هادی ساعی برای نامزدی در انتخابات ریاست فدراسیو‌ن‌های ورزشی چه فکر می‌‌کنید؟ آیا به نظر شما نمایندگان مجلس، شورای شهر و همچنین بازنشستگان دولتی باید اجازه شرکت در انتخابات فدراسیون‌های ورزشی را داشته باشند؟

بر اساس آئین نامه فدراسیون‌های ورزشی ایران، وزیر ورزش و یا یکی از معاونان او ریاست مجامع انتخاباتی فدراسیون‌های ورزشی را برعهده دارند.

درباره نظارت دولت بر انتخابات ورزشی چه فکر می‌کنید؟ به نظر شما دولت باید در انتخابات‌ فدراسیون‌های ورزشی نقش داشته باشد؟

به اعتقاد عباس جدیدی و هادی ساعی، دو عضو شورای شهر تهران که قصد داشتند در انتخابات هیات رئیسه ریاست فدراسیون‌های کشتی و تکواندو شرکت کنند، شورای شهر نهادی غیر دولتی است و عضویت در آن شغل محسوب نمی‌شود.

آیا به نظر شما باید از تجربه ورزشکارانی مانند هادی ساعی و عباس جدیدی که سابقه کسب مدال در المپیک را دارند و در عین حال عضو شورای شهر هم بوده‌اند، در مدیریت ورزش استفاده کرد؟ فکر می‌کنید عضویت همزمان برخی چهره‌های شاخص ورزشی در شوراهای شهر و مدیریت فدراسیون‌های ورزشی می‌تواند بر عملکرد مدیریتی این افراد تاثیر منفی بگذارد؟

بر خلاف دستور سازمان بازرسی کل کشور، ریاست برخی از فدراسیون‌های ورزشی را افرادی بر عهده دارند که در ادبیات سیاسی ایران به آنها "دو شغله" می‌گویند.

حسین رضا زاده رئیس فدراسیون وزنه برداری همزمان عضو شورای شهر تهران است و ریاست فدراسیون تیراندازی را مهدی هاشمی نماینده مردم تهران در مجلس برعهده دارد. در ده سال گذشته برخی از چهره‌های شاخص ورزشی ایران مثل، علیرضا دبیر، هادی ساعی، عباس جدیدی و حسین رضا زاده به شورای شهر تهران راه یافتند و همزمان به فعالیت‌های ورزشی خود ادامه دادند.

درباره عملکرد این افراد در مدیریت ورزش چه فکر می‌کنید؟ به نظر شما چه افرادی باید اجازه نامزد شدن در انتخابات فدراسیون‌های ورزشی را داشته باشند؟ آیا به نظر شما "دو شغله بودن" می‌تواند مانعی برای حضور کارآمد در مدیریت ورزش شود؟

اگر مایلید در برنامه نوبت شما شرکت کنید می‌توانید اطلاعات تماس خود را از طریق فرم سمت چپ صفحه برای بی‌بی‌سی فارسی بفرستید تا با شما تماس گرفته شود.

phone_icon ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۷ و ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۸
sms_icon ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۱۱۲۷ و ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۰۵۴۸
mail_icon shoma@bbc.co.uk
facebook_icon facebook.com/bbcshoma
twitter_icon bbcshoma@

همچنین می توانید دیدگاه‌های خود را در این باره در فرم نظرخواهی زیر بنویسید تا در برنامه نوبت شما مطرح شود.