توزیع سبد رایگان کالا از سوی دولت؛ نظرات شما

حق نشر عکس isna

دولت ایران اعلام کرده است که از اول بهمن ماه امسال سبد رایگان کالا که شامل مجموعه‌ای از "اقلام اساسی" است را به عنوان کمک هزینه، در میان کارکنان دولت، بازنشستگان و مستمری بگیران توزیع می‌کند.

این در حالیست که مقامات دولتی، پیش تر اعلام کرده بودند که مرحله دوم هدفمندی یارانه ها در بودجه ۱۳۹۳ پیش بینی شده و احتمال حذف پرداخت یارانه نقدی و دادن سبد کالا به جای آن وجود دارد. بر اساس گفته های دست اندرکاران امور اقتصادی دولت، حدود ۱۵ میلیون نفر تا پایان سال جاری خورشیدی دو سبد رایگان دریافت می کنند که حجم و میزان آن هم برای همه خانواده ها یکسان است.

آیا قبلا تجربه دریافت سبد رایگان کالا را داشته اید؟ آیا با جایگزین کردن یارانه نقدی با سبد رایگان کالا موافقید؟ این کار چه تاثیری بر زندگی شما خواهد داشت؟

دولت می گوید برای پرداخت یارانه ها بودجه کافی ندارد و حذف پرداخت یارانه ها ممکن است به حل برخی مشکلات اقتصادی کمک کند چون این روش بر خلاف پرداخت کمک نقدی، آثار تورمی نخواهد داشت.

اما کارشناسان اقتصادی می گویند، با اطلاعات موجود شناسایی ثروتمندان برای قطع یارانه آنها کار آسانی نیست.

گفته می شود قرار است کالاهای مصرفی در قالب بن کالا در اختیار مردم قرار بگیرند.

به نظر شما حذف یارانه نقدی چه تاثیری بر تورم و مشکلات اقتصادی ایران خواهد داشت؟ دولت ایران چگونه باید ثروتمندان جامعه را شناسایی کند؟

اگر مایلید در برنامه نوبت شما شرکت کنید می‌توانید اطلاعات تماس خود را از طریق فرم سمت چپ صفحه برای بی‌بی‌سی فارسی بفرستید تا با شما تماس گرفته شود.

phone_icon ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۷ و ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۸
sms_icon ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۱۱۲۷ و ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۰۵۴۸
mail_icon shoma@bbc.co.uk
facebook_icon facebook.com/bbcshoma
twitter_icon bbcshoma@

همچنین می توانید دیدگاه‌های خود را در این باره در فرم نظرخواهی زیر بنویسید تا در برنامه نوبت شما مطرح شود.