بهترین بازیکن فوتبال سال جهان از نگاه شما

حق نشر عکس Getty

توپ طلای ۲۰۱۳ روز دوشنبه ۱۳ ژانویه در مراسمی در زوریخ سوئیس، به یکی از سه نامزد نهایی این جایزه یعنی لیونل مسی مهاجم آرژانتینی بارسلونا، کریستیانو رونالدو ستاره پرتغالی رئال مادرید و فرانک ریبری هافبک فرانسوی بایرن مونیخ اهدا خواهد شد.

شما کدام بازیکن به‌عنوان بازیکن برتر سال انتخاب می‌کنید؟ دلایل انتخاب شما چیست؟

در مراسم اهدای توپ طلای سال، بهترین مربی و همچنین تیم برتر جهان فوتبال در سال ۲۰۱۳ نیز معرفی خواهند شد.

از سه نامزد مربی برتر سال گذشته، دو نفر شان آلمانی هستند؛ سر الکس فرگوسن سرمربی سابق منچستریونایتد که در پایان فصل گذشته پس از ۲۶ سال از دنیای مربیگری کناره گرفت، یوپ هاینکس سرمربی پیشین بایرن مونیخ که پس از قهرمانی با این تیم در لیگ قهرمانان اروپا جای خود را به پپ گواردیولا داد و یورگن کلوپ سرمربی فعلی بوروسیا دورتموند که همراه با این تیم عملکرد درخشانی در سال ۲۰۱۳ داشت.

به نظر شما بهترین مربی فوتبال در سال ۲۰۱۳ کدام یک از این سه نفر است؟ شما چه بازیکنانی را برای تیم منتخب سال ۲۰۱۳ انتخاب می‌کنید؟

برخی از مربیان فوتبال مانند آرسن ونگر سرمربی آرسنال معتقدند که جوایز فردی "دنیای فوتبال را نابود کرده" و جوایزی مثل توپ طلا "اساس فوتبال را زیر سوال برده است."

به نظر شما جوایزی مثل جایزه توپ طلای سال باعث پیشرفت فوتبال می‌شود یا به قول آرسن ونگر باعث گسترش "فردگرایی" در فوتبال می‌شود؟

اگر مایلید در برنامه نوبت شما شرکت کنید می‌توانید اطلاعات تماس خود را از طریق فرم سمت چپ صفحه برای بی‌بی‌سی فارسی بفرستید تا با شما تماس گرفته شود.

phone_icon ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۷ و ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۸
sms_icon ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۱۱۲۷ و ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۰۵۴۸
mail_icon shoma@bbc.co.uk
facebook_icon facebook.com/bbcshoma
twitter_icon bbcshoma@

همچنین می توانید دیدگاه‌های خود را در این باره در فرم نظرخواهی زیر بنویسید تا در برنامه نوبت شما مطرح شود.