پنجمین سالگرد تلویزیون فارسی بی‌بی‌سی؛ عملکرد این رسانه از نگاه شما

Image caption اتاق فرمان تلویزیون فارسی بی‌بی‌سی

پنج سال از شروع کار تلویزیون فارسی بی‌بی‌سی می گذرد. در این مدت این شبکه تلاش کرده تا مخاطبانش را در جریان مهمترین تحولات در کشورهای فارسی زبان و دیگر نقاط جهان قرار دهد. تلویزیون فارسی بی‌بی‌سی که در روز ۲۵ دی ۱۳۸۷، تنها چند ماه پیش از انتخابات بحث برانگیز ریاست جمهوری ایران در سال ۸۸ فعالیت خود را آغاز کرده بود، در جریان این انتخابات و تحولات پس از آن، به یکی از اصلی‌ترین منابع خبری برای ایرانیان تبدیل شد. بی‌بی‌سی فارسی مجوز حضور و فعالیت حرفه ای در داخل ایران را ندارد، اما بر اساس تازه‌ترین آمارها، در هفته حدود ۱۲ میلیون بیننده در داخل این کشور دارد، و شمار زیادی از فارسی زبانان در دیگر نقاط جهان برنامه‌های این شبکه را دنبال می‌کنند.

شما درباره عملکرد تلویزیون فارسی بی‌بی‌سی در پنج سال اخیر چه فکر می‌کنید؟ به نظر شما تاثیر برنامه‌های این شبکه بر جامعه ایران و افغانستان از جنبه‌های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی چه بوده است؟

ایران و افغانستان مثل هر جامعه دیگری در حال تغییر و تحول هستند. این تغییرات را می‌توان با مروری بر عمده ترین تحولات سیاسی و اجتماعی این دو کشور در طول پنج سال اخیر مشاهده کرد.

آیا تلویزیون فارسی بی‌بی‌سی نیازها و انتظارات شما را در برآورده کرده است؟ آیا این تلویزیون در طول عمر پنج ساله‌اش توانسته همگام با جامعه ایران و افغانستان خود را تغییر دهد و بروز کند؟

در کنار تلویزیون فارسی بی‌بی‌سی، چندین رسانه و شبکه فارسی زبان دیگر در داخل و خارج از ایران فعال هستند و این نوعی رقابت را میان این رسانه‌ها ایجاد کرده است.

به نظر شما تلویزیون فارسی بی‌بی‌سی امروزچه جایگاهی در میان مخاطبان فارسی زبان دارد؟ آیا این شبکه توانسته تاثیری بر فضای رسانه‌های فارسی زبان بگذارد؟

اگر مایلید در برنامه نوبت شما شرکت کنید می‌توانید اطلاعات تماس خود را از طریق فرم سمت چپ صفحه برای بی‌بی‌سی فارسی بفرستید تا با شما تماس گرفته شود.

phone_icon ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۷ و ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۸
sms_icon ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۱۱۲۷ و ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۰۵۴۸
mail_icon shoma@bbc.co.uk
facebook_icon facebook.com/bbcshoma
twitter_icon bbcshoma@

همچنین می توانید دیدگاه‌های خود را در این باره در فرم نظرخواهی زیر بنویسید تا در برنامه نوبت شما مطرح شود.