داربی ۷۸: نتیجه بازی پرسپولیس و استقلال را چه پیش‌بینی می‌کنید؟

حق نشر عکس isna

روز جمعه دو تیم پرسپولیس و استقلال برای هفتاد و هشتمین بار روبروی هم قرار خواهند گرفت. رقابت نزدیک در بالای جدول لیگ برتر و حاشیه‌های مختلف حساسیت مسابقه روز جمعه را بیشتر کرده است.

استقلال پیش از این مسابقه، در صدر جدول لیگ ایران قرار گرفت و پرسپولیس در رده سوم. پیروزی هر کدام از تیم‌های آبی و قرمز در این بازی سنتی پایتخت، استقلال و پرسپولیس را به جام نزدیک‌تر می‌کند.

نتیجه داربی هفتاد و هشتاد تهران را چه پیش‌بینی می‌کنید؟ به نظر شما چه تیمی قهرمان این فصل لیگ برتر ایران خواهد شد؟

برخی تحلیلگران و هواداران فوتبال از پایین آمدن کیفیت داربی‌های چند سال گذشته انتقاد می‌کنند. محمد تقوی بازیکن سابق استقلال و تیم ملی ایران، در تحلیلی درباره بازی دو تیم نوشته است که حساسیت‌های بیش از اندازه و درگیری مدیران دو باشگاه استقلال و پرسپولیس باعث شده کیفیت بازی‌های دو تیم در سال‌های اخیر پایین بیاید. از سوی دیگر، علی دایی، سرمربی تیم پرسپولیس در کنفرانس خبری یک روز پیش از بازی گفت: "من مخالف این هستم که کیفیت بازی پایین آمده است. هر کسی از دید خودش قضاوت می‌کند. سوال من این است که مگر داربی‌های سال‌های قبل خیلی بهتر از الان بودند؟"

با وجود تساوی دو تیم در دو سال گذشته، امیر قلعه‌نویی سرمربی استقلال و علی دایی سرمربی پرسپولیس به هواداران قول یک بازی پرهیجان را داده‌اند.

آیا به نظر شما کیفیت بازی‌های پرسپولیس-استقلال در سال‌های اخیر پایین آمده است؟ فکر می‌کنید مسائل حاشیه‌ای و مشکلات فنی چقدر بر کیفیت این بازی‌ها تاثیر گذاشته‌اند؟ با توجه به نزدیکی و رقابت دو تیم در جدول لیگ، آیا شما امیدوارید داربی ۷۸ جذاب‌تر از بازی‌های چند سال گذشته دو تیم شود؟

دو هفته گذشته دو نفر از بازیکنان اصلی استقلال یعنی جواد نکونام وپژمان منتظری از این تیم جدا شدند و به تیم‌های قطری پیوستند، بازیکنان پرسپولیس به دلیل پرداخت نشدن حقوق عقب افتاده‌اشان بر سر تمرینات روز چهارشنبه این تیم به نشانه اعتراض حاضر نشدند.

آیا به نظر شما رفتن دو بازیکن اصلی استقلال بر روی عملکرد این تیم در بازی مقابل پرسپولیس تاثیر خواهد گذاشت؟ حرکت بازیکن پرسپولیس در فاصله دو روز مانده به دربی پرسپولیس و استقلال را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

اگر مایلید در برنامه نوبت شما شرکت کنید می‌توانید اطلاعات تماس خود را از طریق فرم سمت چپ صفحه برای بی‌بی‌سی فارسی بفرستید تا با شما تماس گرفته شود.

phone_icon ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۷ و ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۸
sms_icon ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۱۱۲۷ و ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۰۵۴۸
mail_icon shoma@bbc.co.uk
facebook_icon facebook.com/bbcshoma
twitter_icon bbcshoma@

همچنین می توانید دیدگاه‌های خود را در این باره در فرم نظرخواهی زیر بنویسید تا در برنامه نوبت شما مطرح شود.