نظر شما درباره واکنش‌ها به انفجار رستورانی در کابل چیست؟

حق نشر عکس AFP
Image caption این حمله انتحاری در یک منطقه دیپلمات نشین و امن کابل اتفاق افتاده است

حمله انتحاری جمعه ۲۷ جدی/ دی به رستورانی در کابل که ۲۱ کشته به‌جا گذاشت، واکنش های زیادی را به دنبال داشت. رئیس جمهوری افغانستان بیست ساعت پس از این، آن را محکوم کرد. هر چند آقای کرزی این حمله را "تروریستی" دانسته، ولی به نظر می‌رسد که مخاطب اصلی او در این پیام متحدان غربی حکومتش هستند تا گروه طالبان و مردم افغانستان.

آیا شما مشاهده ای از این حمله دارید؟ به نظر شما دلیل این حمله چه بوده است؟ فکر میکنید هدف حمله کنندگان از انفجار در این رستوران که خارجی های غیر نظامی جزو مشتریانش بوده اند و در منطقه دیپلمات نشین کابل قرار دارد چه بوده است؟

آقای کرزی در اعلامیه خود تاکید کرده: "اگر نیروهای ناتو و در راس آن ایالات متحده آمریکا می‌خواهند با مردم افغانستان متحد و همکار باشند، باید عوامل تروریسم را هدف قرار دهند." رئیس جمهوری افغانستان افزوده: "سیاست تلقی نمودن قربانی و عامل تروریسم، هر دو به عنوان متحد استراتژیک، سیاستی است که در دهه گذشته موجب قربانی‎های بی‌شمار در افغانستان شده و هیچ موفقیتی نداشته است."

گروه طالبان مسئولیت این حمله را به عهده گرفته است. تاخیر در محکومیت این رویداد مرگبار از سوی رئیس جمهوری و نام نبردن او از طالبان، انتقادهایی را در شبکه‌های اجتماعی به دنبال داشت.

شما درباره واکنش آقای کرزی چه فکر می کنید؟

آیا به نظر شما نیروهای امنیتی و اطلاعاتی می‌توانستند جلوی چنین حمله‌ای را بگیرند؟ به نظر شما تاثیر این حمله چه خواهد بود؟

اگر مایلید در برنامه نوبت شما شرکت کنید می‌توانید اطلاعات تماس خود را از طریق فرم سمت چپ صفحه برای بی‌بی‌سی فارسی بفرستید تا با شما تماس گرفته شود.

phone_icon ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۷ و ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۸
sms_icon ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۱۱۲۷ و ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۰۵۴۸
mail_icon shoma@bbc.co.uk
facebook_icon facebook.com/bbcshoma
twitter_icon bbcshoma@

همچنین می توانید دیدگاه‌های خود را در این باره در فرم نظرخواهی زیر بنویسید تا در برنامه نوبت شما مطرح شود.