آیا محل زندگی و کار شما در برابر آتش‌سوزی ایمن است؟

حق نشر عکس Fars

مرگ دو زن کارگر در یک حادثه آتش‌سوزی در یک کارگاه پوشاک در خیابان جمهوری تهران واکنش‌های زیادی را به دنبال داشت. این دو زن که به دلیل شدت آتش‌سوزی از پنجره‌های طبقه پنجم این ساختمان آویزان شده بودند، سقوط کردند و جان باختند.

مجموعه عکس‌هایی از این حادثه را اینجا ببینید.

اگر در زمان وقوع این حادثه آنجا بوده اید، مشاهدات خودتان را برای ما بفرستید.

سازمان آتش نشانی تهران اعلام کرده که نردبان آتش نشانی به هنگام امدادرسانی دچار نقص فنی شده است. در گزارشی که این سازمان درباره این اتفاق به شهرداری تهران داد تلویحا گفته شده که اگر این دو نفر صبر می‌کردند، آتش نشان‌ها آنها را از مرگ نجات می‌دادند.

بر اساس قوانین شهرداری، سیستم خروج اضطراری و تدابیر مربوط به حریق احتمالی در ساختمان‌ها صنعتی، انبارها، سالن‌های اجتماعات، مجتمع‌های تجاری و اماکن پرخطر که نیاز به راه دسترسی اضطراری و پله اضطراری دارند، باید به تائید سازمان آتش نشانی برسد. اما کارشناسان معماری معتقدند که بسیاری از ساختمان‌های اداری و تجاری قدیمی در مناطق مرکزی و اطراف بازار تهران ایمن سازی نشده‌اند و می‌توانند برای کارکنان و ساکنان خطر ساز باشند.

آیا در محل کار یا زندگی شما ایمنی لازم و امکان امدادرسانی برای نجات از حوادثی مانند آتش سوزی وجود دارد؟ آیا استانداردهای حفظ ایمنی و پیشگیری از آتش‌سوزی در ساختمان‌های شهر شما رعایت می‌شود؟

به نظر شما وظیفه مسئولان و شهروندان برای پیشگیری از حوادث غیر مترقبه مانند آتش‌سوزی چیست؟

اگر مایلید در برنامه نوبت شما شرکت کنید می‌توانید اطلاعات تماس خود را از طریق فرم سمت چپ صفحه برای بی‌بی‌سی فارسی بفرستید تا با شما تماس گرفته شود.

phone_icon ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۷ و ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۸
sms_icon ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۱۱۲۷ و ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۰۵۴۸
mail_icon shoma@bbc.co.uk
facebook_icon facebook.com/bbcshoma
twitter_icon bbcshoma@

همچنین می توانید دیدگاه‌های خود را در این باره در فرم نظرخواهی زیر بنویسید تا در برنامه نوبت شما مطرح شود.

Page not found - BBC Persian