آغاز اجرای توافقنامه ژنو در ایران؛ نظرات شما

حق نشر عکس REUTERS

غنی‌سازی ٢٠ درصدی اورانیوم در تاسیسات هسته‌ای ایران متوقف شد. این اقدام اولین بخش عملی برای اجرای توافق‌نامه ژنو به شمار می‌رود که بر اساس آن با توقف غنی‌سازی ٢٠ درصدی در ایران، بخشی از دارایی‌های ایران در خارج از کشور آزاد می‌شود و تحریم تازه‌ای نیز علیه این کشور اعمال نخواهد شد. به علاوه بخشی از تحریم های قبلی از جمله در صنعت خودرو، پتروشیمی، خرید و فروش طلا و فلزات گرانبها لغو می شود و امکان خرید قطعات یدکی هواپیما و دارو و مواد غذایی بیش از گذشته برای ایران فراهم خواهد شد.

نظر شما در مورد آغاز اجرای توافقنامه ژنو و توقف غنی سازی ۲۰ درصدی چیست؟ فکر می‌کنید این روند می‌تواند منجر به بهبود شرایط اقتصادی مردم و رفع بحران بین‌المللی درباره فعالیت هسته‌ای ایران شود؟

اعلام خبر توقف غنی‌سازی ٢٠ درصدی در ایران با واکنش‌های مختلفی همراه بود. احمد توکلی از نمایندگان اصولگرای مجلس ایران در جلسه علنی امروز گفت: "اشکالات متون ذیربط خیلی زیاد است به طوریکه به سختی می‌توانیم امیدوارم باشیم منافع ملی به درستی استیفا شود." روزنامه وطن امروز، نزدیک به محافظه کاران نیز صفحه اول خود را برخلاف معمول به صورت سیاه و سفید چاپ کرده و لوگوی روزنامه را هم با رنگ سیاه منتشر کرده است. این روزنامه در مطلبی با عنوان "هولوکاست هسته‌ای" در صفحه اول به انتقاد از توافقنامه می‌پردازد.

نظر شما درباره انتقادها ار توافق هسته‌ای چیست؟ آیا اجرای توافقنامه ژنو را در راستای منافع ملی ایران می‌دانید؟

اگر مایلید در برنامه نوبت شما شرکت کنید می‌توانید اطلاعات تماس خود را از طریق فرم سمت چپ صفحه برای بی‌بی‌سی فارسی بفرستید تا با شما تماس گرفته شود.

phone_icon ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۷ و ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۸
sms_icon ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۱۱۲۷ و ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۰۵۴۸
mail_icon shoma@bbc.co.uk
facebook_icon facebook.com/bbcshoma
twitter_icon bbcshoma@

همچنین می توانید دیدگاه‌های خود را در این باره در فرم نظرخواهی زیر بنویسید تا در برنامه نوبت شما مطرح شود.