محدودیت نمایش ساز در تلویزیون ایران؛ دیدگاه‌های شما

حق نشر عکس radio haft

صبح روز شنبه ٢٨ دی ماه یکی از برنامه های صبحگاهی تلویزیون ایران اعضای گروه موسیقی سنتی "آوای باران" را در حال نواختن ساز در تلویزیون نشان داد. در همان روز، اجرای قطعه‌ای از گروه موسیقی تلفیقی پالت از شبکه آموزش پخش شد که در آن اعضای گروه بدون اینکه هیچ سازی در دست داشته باشند در برابر دوربین ایستادند و ادای نواختن ساز را درآوردند. برخی فعالان شبکه‌های اجتماعی این کار را انتقاد از سیاست‌های صدا و سیما تلقی کردند. بعد از انتشار واکنش‌ها تهیه کننده برنامه صبحگاهی تلویزیون ایران ا علام کرد نمایش سازهای موسیقی در آن برنامه، "اشتباه شخصی" او بوده و سیاست صدا و سیما جمهوری اسلامی ایران همچنان بر عدم نمایش ساز است.

این اتفاقات موجب شد موضوع نمایش یا عدم نمایش ساز در تلویزیون ایران بار دیگر در شبکه‌های اجتماعی فارسی زبان و برخی روزنامه‌های داخل ایران مطرح شود.

برنامه تهیه شده در تلویزیون بی‌بی‌سی فارسی را می‌توانید اینجا ببینید.

نظر شما درباره سیاست‌های تلویزیون ایران در ارتباط با نمایش ساز چیست؟ آیا اعمال محدودیت در برنامه های موسیقی صدا و سیما را لازم می دانید؟

برخی از کارشناسان موسیقی در ایران عقیده دارند که نمایش ندادن ساز در شبکه‌های تلویزیون، بر شناخت مردم از موسیقی ایرانی تاثیر منفی داشته است.

شما فکر می‌کنید محدودیت نمایش ساز چه تبعات و تاثیراتی دارد؟ آیا مشاهده یا تجربه ای از تاثیراین محدودیت‌ها دارید؟

اگر مایلید در برنامه نوبت شما شرکت کنید می‌توانید اطلاعات تماس خود را از طریق فرم سمت چپ صفحه برای بی‌بی‌سی فارسی بفرستید تا با شما تماس گرفته شود.

phone_icon ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۷ و ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۸
sms_icon ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۱۱۲۷ و ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۰۵۴۸
mail_icon shoma@bbc.co.uk
facebook_icon facebook.com/bbcshoma
twitter_icon bbcshoma@

همچنین می توانید دیدگاه‌های خود را در این باره در فرم نظرخواهی زیر بنویسید تا در برنامه نوبت شما مطرح شود.