علاالدین بروجردی: عضو کمیته هسته‌ای شورای امنیت ملی شدم

حق نشر عکس MEHR
Image caption علاءالدین بروجردی از چهره‌های محوری محافظه‌کاران مجلس در امور دیپلماتیک است

علاالدین بروجردی، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران گفته است که به "کمیته هسته‌ای شورای عالی امنیت ملی" پیوسته است.

آقای بروجردی به باشگاه خبرنگاران جوان، وابسته و رادیو تلویزیون دولتی ایران، گفته است که علی لاریجانی، رییس مجلس، در نشست مشترک مجلس و دولت از حسن روحانی، رییس‌جمهوری، درخواست کرده او به این کمیته بپیوندد. درخواستی که "مورد موافقت آقای روحانی قرار گرفته است."

او گفته است: "البته این موضوع از قبل وجود داشته، چرا که بنده از طرف مجلس در کمیته هسته‌ای شورای عالی امنیت ملی حضور داشتم اما در دولت یازدهم نمی‌دانیم این جلسه برگزار می‌شود یا خیر؛ که قرار شد از بنده برای حضور در این جلسات دعوت شود."

روز گذشته اخباری مبنی بر پیوستن یک نماینده مجلس به مذاکره‌کنندگان هسته‌ای ایران منتشر شده بود. اما به گفته آقای بروجردی کمیته هسته‌ای شورای عالی امنیت ملی، نه مذاکره‌کننده، بلکه یکی از نهادهای تصمیم‌گیری در این زمینه است.

پیشتر اخباری مبنی بر بازگشت پرونده هسته‌ای از وزارت خارجه به شورای عالی امنیت ملی منتشر شده بود که تکذیب شد.

همچنین برخی نمایندگان مجلس از تشکیل شورای ناظر بر مذاکره‌کنندگان هسته‌ای خبر داده بودند. اخباری که باز هم از سوی مقام‌های دیپلماتیک دولت حسن روحانی رد شده بود.

به دنبال توافق موقت ژنو میان ایران و کشورهای ١+۵ برخی از محافظه‌کاران و هواداران آیت‌الله علی خامنه‌ای به انتقاد از سیاست خارجی و هسته‌ای حسن روحانی می‌پردازند. آنها می‌گویند دولت ایران عقب‌نشینی زیادی در این‌باره کرده است و باید بر این توافق نظارت بیشتری شود.

مطالب مرتبط