پیوستن برخی بازیکنان تیم ملی ایران به لیگ‌های دیگر؛ نظرات شما

حق نشر عکس isna

در فاصله دوماه مانده به پایان رقابت‌های لیگ برتر ایران، دو بازیکن ملی پوش استقلال راهی لیگ‌های فوتبال کویت و قطر شدند، جواد نکونام هافبک این تیم به باشگاه الکویت پیوست و پژمان منتظری به ام الصلال قطر رفت.

گفته می‌شود جلال حسینی عضو باشگاه پرسپولیس هم در آستانه پیوستن به باشگاه‌های قطری است. آندارنیک تیموریان، بازیکن دیگر استقلال هم قصد داشت به الاهلی قطر بپیوندد. اما امروز 31 ژانویه در آخرین فرصت قانونی نقل و انتقالات بعد از مذاکره ای که برادر آقای تیموریان با باشگاه استقلال داشت، در استقلال ماندنی شد.

گروهی از هواداران رفتن این بازیکنان در این مقطع از فصل را نشان عدم تعلق این بازیکنان به تیم‌شان ارزیابی کردند.

حس شما از رفتن بازیکنان ملی پوش‌به لیگ های کشورهای حاشیه خلیج فارس در این مقطع از فصل چیست؟ درباره بازیکنان ملی پوشی که به سایر لیگ‌های خارجی می‌پیوندند چه فکر می‌کنید؟

آیا شما انتظار دارید بازیکنان شاخص تیم‌‌های مورد علاقه شما در باشگاه خود بمانند یا در صورت گرفتن پیشنهاد بهتر تیم خود را تغییر دهند؟

کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی ایران، در کنفراس خبری روز چهارشنبه، با اعلام خبر لغو اردوی تیم ملی در آفریقای جنوبی که قرار بود در فروردین ۹۳ برگزار شود، علت عدم برگزاری این اردو را حضور بازیکنان اصلی تیم ملی در لیگ‌های خارج از ایران عنوان کرد.

نظر شما درباره تصمیم کارلوس کی‌روش برای لغو اردوی تیم ملی چیست؟ به نظر شما رفتن بازیکنان اصلی و شاخص تیم ملی در فاصله کمتر از شش مانده تا جام جهانی برزیل چه تاثیری بر روی روند آماده سازی تیم ملی می‌گذارد؟

یکی از نکات دیگری که باعث شده گروهی از بازیکنان ملی پوش برخی باشگاه‌های پرطرفدار ایران به راحتی به سایر تیم‌ها بروند، شرایطی است که در قرارداد آنها گنجانده شده است.

براساس بندی که در قرارداد آنها وجود دارد، بازیکنی که کمتر از ۳۰ درصد مبلغ قراردادش را دریافت کرده باشد می تواند به صورت یک طرفه قرارداداش را فسخ کند.

درباره وجود چنین بندی در قرارداد بازیکنان چه فکر می‌کنید؟ آیا به نظر شما بازیکنان در صورت عدم دریافت مبلغ قراردادشان باید بتوانند قرارداد خود را یک طرفه فسخ کنند یا فکر می‌کنید مقررات فسخ قرارداد باید برای بازیکنان سختگیرانه‌تر شود؟

فکر می‌کنید باشگاه‌ها در نگه داشتن بازیکنان ستاره خود چه نقشی می‌توانند داشته باشند؟

اگر مایلید در برنامه نوبت شما شرکت کنید می‌توانید اطلاعات تماس خود را از طریق فرم سمت چپ صفحه برای بی‌بی‌سی فارسی بفرستید تا با شما تماس گرفته شود.

phone_icon ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۷ و ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۸
sms_icon ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۱۱۲۷ و ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۰۵۴۸
mail_icon shoma@bbc.co.uk
facebook_icon facebook.com/bbcshoma
twitter_icon bbcshoma@

همچنین می توانید دیدگاه‌های خود را در این باره در فرم نظرخواهی زیر بنویسید تا در برنامه نوبت شما مطرح شود.