کمک‌ غیرنقدی دولت به گروهی از خانواده‌های ایرانی؛ نظرات شما

حق نشر عکس MEHR

دولت حسن روحانی در ماه‌های گذشته اعلام کرد دو سبد کالایی حمایتی برای کمک به خانواده‌های کم درآمد در نظر گرفته می‌شود. درآخرین اخبار مربوط به این کمک‌ها، روز یک‌شنبه ١٣ بهمن به عنوان روز آغاز توزیع کالاهای مصرفی بین خانواده‌ها اعلام شد. با این حال تلاش قشرهای مختلف جامعه برای اطلاع یافتن از اینکه آیا جزو گروه‌های دریافت کننده این کالاها خواهند بود یا خیر با مشکلات فروانی همراه بود. به گزارش خبرگزاری مهر، اختلال در سامانه اطلاع‌رسانی درباره سبد کالایی در روز شنبه (١٢ بهمن) موجب سردرگمی خانواده‌های ایرانی شد.

نظر شما درباره تصمیم دولت برای ارائه کمک‌های غیرنقدی به گروهی از خانواده‌های ایرانی چیست؟

فکر می‌کنید در شرایط فعلی اقتصاد ایران، این کمک‌ها می‌تواند مشکلات اقتصادی خانواده‌های کم درآمد را رفع کند؟

در خصوص شیوه‌ توزیع کمک‌های غیرنقدی در بین خانواده‌های ایرانی، در ابتدا اعلام شد گروه‌هایی مانند بازنشستگان تامین اجتماعی، کارگران، دانشجویان متاهل و طلاب از سبدهای حمایتی دولتی برخوردار می‌شوند. اما سپس با تعیین سقف حقوقی 500 هزارتومانی به عنوان شرط دریافت این سبدهای رایگان، ١٣ میلیون کارگر از جمع دریافت کنندگان سبد کالا حذف شدند. خبرگزاری ایسنا نیز گزارش داده شلوغی مراکز توزیع و صف‌های طولانی در سرما هم موجب اعتراض گروهی دیگر از مردم شده است.

آیا با شیوه به کارگرفته شده برای توزیع این کالاها موافقید؟

فکر می‌کنید چه راهکاری باید در نظر گرفته شود تا تمام قشرهای نیازمند بتوانند از این کمک‌ها بهره مند شوند؟

اگر مایلید در برنامه نوبت شما شرکت کنید می‌توانید اطلاعات تماس خود را از طریق فرم سمت چپ صفحه برای بی‌بی‌سی فارسی بفرستید تا با شما تماس گرفته شود.

phone_icon ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۷ و ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۸
sms_icon ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۱۱۲۷ و ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۰۵۴۸
mail_icon shoma@bbc.co.uk
facebook_icon facebook.com/bbcshoma
twitter_icon bbcshoma@

همچنین می توانید دیدگاه‌های خود را در این باره در فرم نظرخواهی زیر بنویسید تا در برنامه نوبت شما مطرح شود.