مناظره نامزدهای انتخابات افغانستان؛ نظرات شما

حق نشر عکس AP

در هفته‌ای که گذشت ۵ نامزد انتخابات ریاست جمهوری افغانستان در اولین مناظره زنده تلویزیونی، برنامه‌ها و دیدگاه‌های خود را درباره امنیت و سیاست داخلی افغانستان بیان کردند.

اولین مناظره که سه شنبه، ۱۵ بهمن، پخش شد یک مناظره نود دقیقه‌ای زنده بود که از سوی تلویزیون خصوصی طلوع برگزار شده بود. عبدالله عبدالله، اشرف غنی احمدزی، قیوم کرزی، زلمی رسول و رحیم وردک در این مناظره شرکت داشتند. در دومین مناظره که امشب (۱۹بهمن)، ساعت ۱۸:۴۵ به وقت کابل، ۱۴:۱۵ به وقت لندن از کانال یک تلویزیون افغانستان پخش می شود، عبدالله عبدالله، اشرف غنی احمدزی و قیوم کرزی دیدگاه‌های خود را بیان می کنند.

اگر این مناظره‌ها را دنبال می کنید، سخنان نامزدها در این مناظره‌ها چقدر انتظارات شما را بر آورده کرده است؟

آیا نامزدها برنامه‌هایشان را روشن و گویا بیان کرده‌اند؟ چقدر وعده‌های نامزدهای ریاست جمهوری را قانع کننده و عملی می‌دانید؟

پس از شنیدن برنامه‌ها و سیاست‌های نامزدها در این مناظره‌ها، به کدام سوال‌های شما پاسخ داده شد و چه سوالاتی برای شما به وجود آمد؟

در این مناظره‌ها به موضوعات محوری چون توان نیروهای امنیتی، مبارزه با فساد، روند صلح با طالبان و تغییر نظام سیاسی افغانستان از ریاستی به پارلمانی پرداخته شد.

مناظره تلویزیونی میان نامزدان انتخابات ریاست جمهوری افغانستان برای نخستین بار در انتخابات ریاست جمهوری دور گذشته در سال ۲۰۰۹ آغاز شد.

با توجه به اینکه نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری پیش از این نیز مسئولیت‌های دولتی داشته‌اند، چقدر به وعده‌های آنها برای آینده بهتر امیدوارید؟

آیا دیدن این مناظره‌ها در تصمیم به اینکه به کدام نامزد رای دهید به شما کمکی کرد؟

اگر مایلید در برنامه نوبت شما شرکت کنید می‌توانید اطلاعات تماس خود را از طریق فرم سمت چپ صفحه برای بی‌بی‌سی فارسی بفرستید تا با شما تماس گرفته شود.

phone_icon ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۷ و ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۸
sms_icon ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۱۱۲۷ و ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۰۵۴۸
mail_icon shoma@bbc.co.uk
facebook_icon facebook.com/bbcshoma
twitter_icon bbcshoma@

همچنین می توانید دیدگاه‌های خود را در این باره در فرم نظرخواهی زیر بنویسید تا در برنامه نوبت شما مطرح شود.