محرومیت فوتبالیست‌های زن به دلیل اجرای دستورالعمل "تعیین جنسیت"؛ نظرات شما

حق نشر عکس Mehr

رییس کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال ایران اعلام کرده که "با آغاز اجرای دستورالعمل تعیین جنسیت، هفت فوتبالیست و فوتسالیست زن از حضور در مسابقات محروم شده اند". احمد هاشمیان نام این افراد و باشگاههای آنها را اعلام نکرده است. این خبر تاکنون از سوی فدراسیون ورزش بانوان نیز تایید نشده است.

آقای هاشمیان به ایرنا گفته است: "تمامی زنان فعال در لیگ های کشور قبل از عقد قرارداد باید در معاینات پزشکی شرکت کرده و پس از تکمیل فرم مخصوص توسط پزشک معتمد باشگاه و تاییدنهایی آن می توانند اقدام به عقد قرارداد با باشگاه برای یک یا چند فصل کنند".

شما درباره این اقدام کمیته پزشکی و کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال چه فکر می‌کنید؟ به نظر شما این نوع دستور العمل‌ چه تاثیری بر فوتبال و فوتسال زنان خواهد گذاشت؟

رئیس کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال درباره آینده هفت بازیکن محروم شده گفته، در صورتی که آنها "مشکلات خود را از طریق جراحی حل کنند" می‌توانند در صورت تایید پزشک معتمد به فعالیت حرفه ای ورزشی ادامه دهند.

فیفا در بند سوم آئین نامه اجرایی خود هر گونه تبعیض را به صراحت ممنوع کرده است در ایم بند آمده؛ "تبعیض به هر شکل علیه، نژاد، رنگ پوست، مذهب، جنسیت، تفکر سیاسی، جهت گیری جنسیتی و غیره ممنوع است و متخلفان با محرومیت و جریمه مواجه خواهند شد."

آیا به نظر شما مسایل جنسیتی باید مانعی برای حضور در ورزش حرفه‌ای باشد؟ نظر شما درباره محرومیت این بازیکنان چیست؟

اگر مایلید در برنامه نوبت شما شرکت کنید می‌توانید اطلاعات تماس خود را از طریق فرم سمت چپ صفحه برای بی‌بی‌سی فارسی بفرستید تا با شما تماس گرفته شود.

phone_icon ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۷ و ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۸
sms_icon ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۱۱۲۷ و ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۰۵۴۸
mail_icon shoma@bbc.co.uk
facebook_icon facebook.com/bbcshoma
twitter_icon bbcshoma@

همچنین می توانید دیدگاه‌های خود را در این باره در فرم نظرخواهی زیر بنویسید تا در برنامه نوبت شما مطرح شود.