طرح تشکیل وزارت ازدواج و طلاق به جای وزارت ورزش و جوانان؛ نظرات شما

حق نشر عکس Fars

ابراهیم نکو، نماینده مجلس شورای اسلامی ایران، در گفتگو با خبرگزاری مهر گفته است که طرح تشکیل وزارت ازدواج و طلاق از سوی تعدادی از نمایندگان مجلس تهیه شده که قرار است هفته آینده به هیات رئیسه مجلس داده شود.

به گفته این نماینده، وزرات ورزش و جوانان روی حوزه ورزش تمرکز کرده و "در حوزه جوانان قدام قابل توجهی برای حل مشکلات اجتماعی و فرهنگی جوانان انجام نداده است" و در نتیجه بهتر است وزارت جوانان از وزرات ورزش جدا شود و به جای آن وزارت ازدواج و طلاق ایجاد شود.

شما درباره عملکرد وزارت ورزش و جوانان چه فکر می‌کنید؟ به نظر شما این وزراتخانه چقدر در حل مشکلات اجتماعی و فرهنگی جوانان موفق بوده است؟ آیا شما با جدا شدن حوزه جوانان از حوزه ورزش و تشکیل دو وزارتخانه جداگانه برای این دو حوزه موافقید؟

آقای نکو می گوید: "تاکنون هیچ دستگاه و ارگانی به صورت مستقل نتوانسته مشکلات و آسیبهای اجتماعی جوانان را که منتهی به طلاق می شود حل کند. از سوی دیگر هر روز شاهد افزایش آمار طلاق و کاهش ازدواج در میان نسل جوان کشور هستیم که این مغایر با توصیه‌های مسئولان نظام برای افزایش جمعیت کشور است. با تشکیل وزارت ازدواج و طلاق قطعا راهکارهای لازم برای تشویق جوانان به ازدواج، پرداخت وام‌های قرض الحسنه به جوانان، بررسی علل افزایش طلاق، راهکارهای پیشگیری از طلاق و ... مورد توجه قرار خواهد گرفت."

به نظر شما چه مشکلاتی بر سر راه ازدواج جوانان وجود دارد و دولت چقدر می‌تواند به حل این مشکلات کمک کند؟به نظر شما دلیل کاهش آمار ازدواج و افزایش آمار طلاق چیست؟ آیا فکر می‌کنید دولت باید برای پیشگیری از طلاق اقدام کند؟فکر می‌کنید تشکیل وزارتخانه ازدواج و طلاق چقدر می‌تواند به حل مشکلات اجتماعی و فرهنگی جوانان کمک کند؟

اگر مایلید در برنامه نوبت شما شرکت کنید می‌توانید اطلاعات تماس خود را از طریق فرم سمت چپ صفحه برای بی‌بی‌سی فارسی بفرستید تا با شما تماس گرفته شود.

phone_icon ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۷ و ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۸
sms_icon ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۱۱۲۷ و ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۰۵۴۸
mail_icon shoma@bbc.co.uk
facebook_icon facebook.com/bbcshoma
twitter_icon bbcshoma@

همچنین می توانید دیدگاه‌های خود را در این باره در فرم نظرخواهی زیر بنویسید تا در برنامه نوبت شما مطرح شود.