جدایی خولیو ولاسکو از تیم ملی والیبال چه تاثیری روی والیبال ایران خواهد داشت؟

حق نشر عکس isna

خولیو ولاسکو سرمربی آرژانتینی تیم ملی والیبال ایران پس از سه سال هدایت این تیم، با درخواست فدراسیون والیبال کشورش برای هدایت تیم ملی آرژانتین، تصمیم به جدایی از تیم ملی ایران گرفت. او قرار است روز جمعه طی مراسمی از تیم ملی والیبال ایران خداحافظی کند.

تیم ملی ایران همراه با خولیو ولاسکو دو بار قهرمان آسیا شد و سهمیه جام جهانی و لیگ جهانی را کسب کرد. این تیم همراه با مربی آرژانتینی، در اولین تجربه خود در لیگ جهانی والیبال، تیم‌های ایتالیا، آلمان، صربستان و کوبا را مغلوب کرد.

به اعتقاد برخی تحلیل‌گران، در طول دوسالی که ولاسکو سرمربی تیم ملی والیبال ایران بود و پس از دست‌آوردهای متوالی بازیکنان او، این ورزش در میان قشر‌های مختلف در ایران محبوبیت خاصی پیدا کرد.

شما عملکرد سه ساله ولاسکو را در والیبال ایران چگونه ارزیابی می‌کنید؟

گروهی از مربیان و بازیکنان والیبال معتقدند که رفتن خولیو ولاسکو تاثیر منفی بر روی روند رو به رشد والیبال در ایران خواهد گذاشت، ولی گروهی دیگر تاکید می‌کنند که با کناره‌گیری این مربی، حرکت روی به جلوی والیبال ایران متوقف نخواهد شد.

به نظر شما جدایی خولیو ولاسکو از تیم ملی والیبال چه تاثیری روی والیبال ایران خواهد داشت؟ به نظر شما خولیو ولاسکو چقدر در موفقیت‌های سه سال گذشته تیم ملی والیبال ایران نقش داشته است؟

پس از انتشار قطعی شدن خبر کناره‌گیری ولاسکو از سرمربیگری تیم ملی، ابتدا فدراسیون والیبال ایران شش گزینه را به‌عنوان جانشینان ولاسکو معرفی کرد، ولی پس از انتشار خبری در یک سایت ایتالیایی، محمدرضا داورزنی رئیس این فدراسیون، لورنزو برناردی را به‌عنوان جانشین خولیو ولاسکو در تیم ملی معرفی کرد.

لورنزو برناردی ستاره سابق تیم ملی ایتالیا توسط فدراسیون بین‌المللی به عنوان بهترین بازیکن قرن این ورزش انتخاب شده است. او همراه با تیم ملی ایتالیا در سال ۱۹۹۰ و ۱۹۹۴ قهرمان جهان شد. این بازیکن سابق تیم ملی والیبال ایتالیا تا به حال تجربه هدایت تیم ملی کشوری را نداشته، اما در حال حاضر مربی یکی از تیم‌های باشگاهی لیگ لهستان است.

آیا شما لورنزو برناردی را جایگزین مناسبی برای ولاسکو می‌دانید؟وضعیت والیبال ایران در سال‌های اخیر را چگونه ارزیابی می‌کنید؟ به نظر شما چه عواملی باعث موفقیت‌های سال‌های اخیر این رشته ورزشی در ایران بوده است؟ فکر می‌کنید برای حفظ کیفیت و بهترکردن عملکرد والیبال ایران چه اقداماتی باید انجام شود؟

اگر مایلید در برنامه نوبت شما شرکت کنید می‌توانید اطلاعات تماس خود را از طریق فرم سمت چپ صفحه برای بی‌بی‌سی فارسی بفرستید تا با شما تماس گرفته شود.

phone_icon ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۷ و ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۸
sms_icon ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۱۱۲۷ و ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۰۵۴۸
mail_icon shoma@bbc.co.uk
facebook_icon facebook.com/bbcshoma
twitter_icon bbcshoma@

همچنین می توانید دیدگاه‌های خود را در این باره در فرم نظرخواهی زیر بنویسید تا در برنامه نوبت شما مطرح شود.

Page not found - BBC Persian