مشکلات برگزاری کنکور در افغانستان؛ نظرات شما

آزمون ورودی دانشگاه در شهر هرات در غرب افغانستان، به دلیل لو رفتن پرسشنامه‌ها، لغو شد و ۴۳ نفر به دلیل داشتن نسخه‌هایی از این پرسشنامه بازداشت شده‌اند. وزارت تحصیلات عالی گفته‌ است که در پی تحقیق ماموران امنیتی، مشخص شد که دانش آموزان یک مکتب خصوصی پرسشنامه‌های کنکور را در اختیار دارند.

درباره لو رفتن سوال‌های کنکور در ولایت هرات چه فکر می‌کنید؟ در ولایتی که شما زندگی می‌کنید، آیا مشکلاتی از این دست در برگزاری آزمون کنکور پیش آمده است؟

امسال برگزاری آزمون های کنکور در افغانستان با انتقادهای زیادی همراه بوده است. در ولایت لوگر به دلیل آشکار شدن سوال‌ها پیش از برگزاری، آزمون باطل اعلام شد. در شهر غزنی هم خیلی از متقاضیان ورود به دانشگاه، به نحوه برگزاری آزمون به دلیل ناخوانا بودن بعضی از برگه ها، برگزاری جلسه امتحان در "هوای تاریک" و نبود وقت کافی اعتراض کردند. در سال های گذشته هم به نحوه سهمیه بندی کنکور در افغانستان و نتایج کنکور اعتراض شده بود.

به نظر شما چرا برگزاری آزمون کنکور در افغانستان در سال‌های اخیر با مشکلاتی همراه بوده است؟

فکر می‌کنید راه حل بهبود نحوه برگزاری آزمون کنکور و بررسی نتایج، به طور سالم و بدون تقلب چیست؟

همچنین بعضی از رسانه های افغانستان به کیفیت سوال‌های لو رفته از کنکور هرات معترض هستند. به نظر آنها پرسیدن نام همسر رئیس جمهوری افغانستان و تاریخ تولد او در این آزمون، "تملق‌پروری" و پرسیدن درباره "اطلاعاتی بی‌ارزش" است.

آیا شما با مطرح کردن سوالاتی از این دست در آزمون کنکور موافق هستید؟ درباره کیفیت سوالات آزمون کنکور چه فکر می‌کنید؟

اگر مایلید در برنامه نوبت شما شرکت کنید می‌توانید اطلاعات تماس خود را از طریق فرم سمت چپ صفحه برای بی‌بی‌سی فارسی بفرستید تا با شما تماس گرفته شود.

phone_icon ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۷ و ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۸
sms_icon ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۱۱۲۷ و ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۰۵۴۸
mail_icon shoma@bbc.co.uk
facebook_icon facebook.com/bbcshoma
twitter_icon bbcshoma@

همچنین می توانید دیدگاه‌های خود را در این باره در فرم نظرخواهی زیر بنویسید تا در برنامه نوبت شما مطرح شود.