گروگان گرفتن مرزبانان ایرانی توسط جیش‌العدل؛ نظرات شما

حق نشر عکس non

پنج مرزبان ایرانی روز جمعه، ١٨ بهمن، در استان سیستان و بلوچستان از سوی گروه جیش‌العدل به گروگان گرفته شدند. این گروه از حکومت ایران خواسته که ۳۰۰ زندانی سنی را آزاد کند تا در مقابل، مرزبانان گروگان گرفته‌شده نیز آزاد شوند. مقام‌های ایرانی مذاکره با جیش‌العدل را رد کرده‌اند و عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور ایران گفته است که "نیروهای ایرانی برای مذاکره به پاکستان می‌روند و اگر پاکستان اقدامی انجام ندهد، ایران حق خود می‌داند که در این زمینه مداخله کند."

شما درباره گروگان گیری توسط گروه جیش‌العدل و خواسته هایی که مطرح کرده‌اند، چه فکر می کنید؟ فکر می کنید ایران برای جلوگیری از تکرار گروگان گیری در مناطق مرزی و تأمین امنیت مرزبان ها باید چه اقدامی انجام دهد؟

آقای رحمانی فضلی گفته است از پاکستان خواسته‌ایم تا با جدیت و قدرت با این موضوع برخورد کند و در غیر این صورت به نیروهای ایران اجازه بدهد تا به عمق مرزهای پاکستان و افغانستان نفوذ کنند، چرا که با شرایط به وجود آمده ایران آمادگی و توان ایجاد فضای امنیتی جدید را برای منطقه خود دارد."

چقدر خوشبین هستید که پاکستان بتواند در آزادکردن گروگان های ایرانی اقدام موثری انجام دهد؟ به نظر شما آیا پاکستان باید به ایران اجازه بدهد تا برای آزادی گروگان‌ها درون خاک این کشور اقدام نظامی کند؟

اگر مایلید در برنامه نوبت شما شرکت کنید می‌توانید اطلاعات تماس خود را از طریق فرم سمت چپ صفحه برای بی‌بی‌سی فارسی بفرستید تا با شما تماس گرفته شود.

phone_icon ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۷ و ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۸
sms_icon ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۱۱۲۷ و ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۰۵۴۸
mail_icon shoma@bbc.co.uk
facebook_icon facebook.com/bbcshoma
twitter_icon bbcshoma@

همچنین می توانید دیدگاه‌های خود را در این باره در فرم نظرخواهی زیر بنویسید تا در برنامه نوبت شما مطرح شود.