چرا ورزشکاران ایرانی در ورزش‌های زمستانی موفق نیستند؟

حق نشر عکس AFP

المپیک سوچی در حالی به روزهای پایانی خود نزدیک می‌شود که پنج ورزشکار کاروان ایران در این رقابت‌ها نتوانسته‌اند رتبه قابل توجهی به دست آورند.

در تیم ایران، محمد کیادربندسری و حسین ساوه شمشکی در رشته اسکی مارپیچ به ترتیب به مقام‌های ۵۱ و ۵۵ دست یافتند، فرزانه رضاسلطانی در رقابت‌های اسکی ماراتن زنان هفتاد و سوم شد و ستار صید در ماراتن مردان مقام ۷۹ المپیک سوچی را کسب کرد.

نظر شما درباره عملکرد ورزشکاران ایرانی در المپیک سوچی چیست؟ به نظر شما چرا ورزشکاران ایرانی در رقابت‌های بین‌المللی ورزش‌های زمستانی چندان موفق نبوده‌اند؟

از میان بیش از ۲۰ پیست اسکی ایران، پیست‌های دیزین، شمشک و توچال به ترتیب جزء بهترین پیست‌های اسکی ایران هستند، ولی به دلیل کمبود سرمایه‌گذاری، اکثر این پیست‌ها تجهیزات فرسوده و قدیمی‌ای دارند.

پس از حادثه‌ای که هفته پیش برای یکی از اعضای تیم اسکی هایپ ایران در پیست دیزین رخ داد، سرپرست فدراسیون اسکی با انقاد از وضعیت غیر استاندارد پیست‌های ایران "مدیران ورزشی و مسئولان پیست‌ها" را مقصر این گونه حوداث دانست. اما درسوی دیگر مسئول پیست دیزین علت این حادثه را خارج شدن اسکی باز از پیست دانسته است.

مشاهدات شما از پیست‌های اسکی ایران چیست؟ آیا به نظر شما پیست‌های ایران از ایمنی و تجهیزات لازم برخوردار هستند؟ به نظر شما برای بهبود وضعیت این پیست‌ها چه کارهایی می‌توان انجام داد؟

برخی منتقدان می‌گویند به دلیل هزینه بالای وسائل اسکی و قیمت‌های بالای ورودیه پیست‌های اسکی، این ورزش در دسترس عموم مردم نیست.

امکانات ورزش‌های زمستانی در ایران و هزینه‌های آن به نظر شما چگونه است؟ فکر می‌کنید برای گسترش و تقویت پایه‌ای ورزش‌های زمستانی چه اقداماتی می‌توان انجام داد؟

اگر مایلید در برنامه نوبت شما شرکت کنید می‌توانید اطلاعات تماس خود را از طریق فرم سمت چپ صفحه برای بی‌بی‌سی فارسی بفرستید تا با شما تماس گرفته شود.

phone_icon ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۷ و ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۸
sms_icon ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۱۱۲۷ و ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۰۵۴۸
mail_icon shoma@bbc.co.uk
facebook_icon facebook.com/bbcshoma
twitter_icon bbcshoma@

همچنین می توانید دیدگاه‌های خود را در این باره در فرم نظرخواهی زیر بنویسید تا در برنامه نوبت شما مطرح شود.

Page not found - BBC Persian