نظر شما درباره ویدئو کلیپ جدید گوگوش چیست؟

حق نشر عکس i

ویدئو کلیپ تازه گوگوش، خواننده مشهور موسیقی پاپ ایران واکنش‌های زیادی داشته است. این ویدئو کلیپ که بهشت نام دارد به عشق میان دو زن می‌پردازد و با عبارت "آزادی عشق برای همه" به پایان می‌رسد. این اثر که در کمتر از ۲۴ ساعت بیش از یک میلیون بار در اینترنت دیده شد و بارها در شبکه‌های اجتماعی بازنشر شد، با نظرات مثبت و منفی زیادی در شبکه‌های اجتماعی رو به رو شد. خبر این ویدئو کلیپ با مضمون "حمایت ملکه موسیقی پاپ ایران از همجنسگرایی"، حتی در نشریات و سایت های غیرفارسی زبانی چون گاردین، هافینگتون پست و لس آنجلس تایمز هم منعکس شده است.

نظر شما درباره ویدئو کلیپ جدید گوگوش و اکنش‌های گسترده به آن چیست؟

رابطه عاشقانه دو زن و همچنین بخشی از مضمون ترانه موضوع بیشترین انتقادهای مطرح شده به این ویدئو کلیپ بود. گروهی از منتقدان هم گوگوش را "نان به نرخ روز خور" خوانده و حمایت او از همجنسگرایی را نقد کردند و آنرا اقدامی سیاسی دانستند. اما در مقابل، تعداد زیادی از مدافعان حقوق همجنسگرایان ایرانی، همجنسگرایان و به ویژه تعداد زیادی از لزبین‌های ایرانی از این ترانه استقبال کردند و این اقدام گوگوش را ستودند. به نظر آنها این اقدام گوگوش به پذیرش بیشتر آنها کمک کرده و باعث میشود صدای همجنسگرایان ایرانی بهتر شنیده شود.

به نظر شما تاثیر انتشار این ویدیو کلیپ در میان فارسی زبانان چیست؟

اگر مایلید در برنامه نوبت شما شرکت کنید می‌توانید اطلاعات تماس خود را از طریق فرم سمت چپ صفحه برای بی‌بی‌سی فارسی بفرستید تا با شما تماس گرفته شود.

phone_icon ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۷ و ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۸
sms_icon ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۱۱۲۷ و ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۰۵۴۸
mail_icon shoma@bbc.co.uk
facebook_icon facebook.com/bbcshoma
twitter_icon bbcshoma@

همچنین می توانید دیدگاه‌های خود را در این باره در فرم نظرخواهی زیر بنویسید تا در برنامه نوبت شما مطرح شود.