آیا با خصوصی‌سازی باشگاه‌های پرسپولیس و استقلال موافقید؟

حق نشر عکس isna

هفته گذشته رئیس سازمان خصوصی‌سازی ایران اعلام کرد که امکان واگذاری دو باشگاه پرسپولیس و استقلال به بخش خصوصی پیش ازآغاز سال ۹۳ وجود دارد.

کناره‌گیری محمد رویانیان از سمت مدیرعاملی باشگاه پرسپولیس در بهمن ماه، اعتصاب بازیکنان به دلیل دریافت نکردن حقوق خود و مشخص نبودن میزان واقعی بدهی باشگاه پرسپولیس، بحث‌ها در مورد ضرورت خصوصی‌سازی دو باشگاه پرسپولیس و استقلال را بیشتر کرد.

برخی معتقدند که واگذاری این دو باشگاه در مقطع فعلی که استقلال و پرسپولیس دو باشگاه ضررده هستند، هیچ سود و فایده‌ای برای این دو باشگاه و فوتبال ایران نخواهد داشت. ولی گروهی دیگر بر واگذاری هر چه زودتر این دو باشگاه اصرار دارند، چرا که این حرکت را آغازی برای رشد فوتبال حرفه‌ای ایران ارزیابی می‌کنند.

آیا شما با خصوصی سازی باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس موافقید؟ فکر می‌کنید خصوصی سازی این دو باشگاه با توجه به شرایط فعلی‌اشان، چقدر می‌تواند به حل مشکلات پرسپولیس و استقلال کمک کند؟

به نظر شما خصوصی‌سازی این دو باشگاه چقدر برای فوتبال ایران مفید خواهد بود؟

طبق اصل خصوصی‌سازی ۴۴ قانون اساسی و برنامه پنجم توسعه اقتصادی، دو تیم استقلال و پرسپولیس باید تا پایان سال ۹۲ خصوصی شوند و در غیر این صورت، به گفته رئیس فراکسیون ورزش مجلس، وزیر ورزش باید در این‌باره پاسخگو باشد.

موضوع خصوصی‌سازی دو باشگاه پرطرفدرار پایتخت ایران سال‌هاست که مطرح می‌شود، ولی هر بار به دلایل مختلف به تعویق می‌افتد. این درحالی است که بودجه سایر تیم‌های لیگ برتر ایران هم از منابع دولتی تامین می‌شود و در فرایند خصوصی‌سازی هیچ اشاره‌ای به این تیم‌ها نمی‌شود.

وزارت ورزش دولت حسن روحانی با انتصاب امیر رضا خادم به ‌عنوان نماینده تام‌ الاختیار وزیر ورزش و جوانان در واگذاری باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس، نشان داده که در واگذاری این دوباشگاه جدی است. امیر رضا خادم، معاون حقوقی وزیر ورزش کابینه حسن روحانی، در جلساتی با مسئولان و پیشکسوتان دو باشگاه استقلال و پرسپولیس، وزرای اقتصاد و دارایی و ورزش و جوانان، و مسئولان سازمان خصوصی سازی، درباره زمینه واگذاری این دو باشگاه به بخش خصوصی مذاکراتی را انجام داده است.

به نظر شما علت تاخیر در واگذاری دو باشگاه پرسپولیس و استقلال به بخش خصوصی، با وجود تاکید قانون مصوب مجلس ایران در این باره، چیست؟

فکر می‌کنید چرا دو باشگاه استقلال و پرسپولیس در الویت واگذاری به بخش خصوصی قرار گرفته‌اند؟

آیا به نظر شما باشگاه‌های ایرانی زیر ساخت‌های لازم را برای واگذاری به بخش خصوصی دارند؟

اگر مایلید در برنامه نوبت شما شرکت کنید می‌توانید اطلاعات تماس خود را از طریق فرم سمت چپ صفحه برای بی‌بی‌سی فارسی بفرستید تا با شما تماس گرفته شود.

phone_icon ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۷ و ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۸
sms_icon ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۱۱۲۷ و ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۰۵۴۸
mail_icon shoma@bbc.co.uk
facebook_icon facebook.com/bbcshoma
twitter_icon bbcshoma@

همچنین می توانید دیدگاه‌های خود را در این باره در فرم نظرخواهی زیر بنویسید تا در برنامه نوبت شما مطرح شود.