یارانه نقدی در ایران به چه کسانی باید پرداخت شود؟

حق نشر عکس isna

اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور ایران، در صفحه فیسبوک خود از مردم خواسته است به این سئوال پاسخ دهند که به نظرشان به چه کسانی و با چه درآمدی باید یارانه پرداخت شود. او پیشتر گفته بود که تعداد دریافت کنندگان یارانه‌های نقدی در ایران از جمعیت این کشور بیشتر است.

به نظر شما آیا یارانه های نقدی باید فقط به دهک های پایین جامعه ایران تعلق بگیرد یا همه باید از آن بهره مند شوند؟ از نظر شما در شرایط اقتصادی کنونی، چه سقف درآمدی باید برای پرداخت یارانه نقدی به مردم ملاک قرار داده شود؟

وزیر اقتصاد ایران اعلام کرده است که متقاضیان دریافت یارانه نقدی باید تا پایان اسفند ماه فرم‌های خوداظهاری را پر کنند. دولت حسن روحانی به علت مشکلات مالی در پرداخت یارانه نقدی به همه ایرانیان، تصمیم گرفته با این اقدام، افرادی را که بیش از سایرین نیازمند یارانه‌ها هستند، شناسایی کند. بر اساس بودجه سال ۹۳، یارانه‌های نقدی تنها به افراد نیازمند تعلق می‌گیرد.

به نظر شما شناسایی نیازمندان واقعی با این فرم‌ها تا چه اندازه عملی است؟ فکر می‌کنید چه راهکار قابل اجرایی برای تقسیم عادلانه و صحیح یارانه‌ها در ایران وجود دارد؟

اگر مایلید در برنامه نوبت شما شرکت کنید می‌توانید اطلاعات تماس خود را از طریق فرم سمت چپ صفحه برای بی‌بی‌سی فارسی بفرستید تا با شما تماس گرفته شود.

phone_icon ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۷ و ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۸
sms_icon ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۱۱۲۷ و ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۰۵۴۸
mail_icon shoma@bbc.co.uk
facebook_icon facebook.com/bbcshoma
twitter_icon bbcshoma@

همچنین می توانید دیدگاه‌های خود را در این باره در فرم نظرخواهی زیر بنویسید تا در برنامه نوبت شما مطرح شود.