مشکلات و هزینه‌های بچه‌داری؛ نظرات و تجربه‌های شما

حق نشر عکس BBC World Service

مساله "هزینه بچه‌داری" یکی از مشکلات بسیاری از پدرو مادرها در سراسر دنیاست. در گزارشی که به تازگی در بریتانیا منتشر شده آمده، هزینه نگهداری از کودکان برای بسیاری از پدر و مادرهای بریتانیایی بیش از مبلغ قسط خرید خانه‌ آنهاست. گرانی شهریه مهدکودک‌ها یا هزینه پرستار بچه در برخی موارد آنقدر زیاد است که والدین مجبور می‌شوند یا نیمه وقت کار ‌کنند یا یکی از آنها شغل خود را رها می‌کند. کمک گرفتن از پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها و سایر اقوام هم در مواردی می‌تواند کمک مادی و معنوی بزرگی برای والدین باشد.

هزینه ها و مشکلات بچه دار شدن در جامعه‌ای که شما در آن زندگی می کنید چقدر است؟

در بسیاری از کشورهای اروپایی از جمله بریتانیا، دولت کمک هزینه‌ای را بابت بچه‌داری به والدین پرداخت می‌کند. برخی والدین بریتانیایی می‌گویند که این مبلغ کافی نیست و حتی کفاف هزینه مهدکودک یا پرستار بچه را نمی‌دهد. مرخصی زایمان به مادر و در مواردی به پدر کودک از جمله کمک‌هایی است که در برخی کشورها برای حمایت از والدین ارایه می‌شود.

در جایی که شما زندگی می کنید چه کمک ها و خدماتی از طرف دولت برای خانواده های دارای بچه ارایه می شود؟

گروهی از مردم، علاوه بر نگرانی از هزینه‌های بچه‌داری، دلایلی چون ترس از محدودیت‌ها و مسئولیت‌های بچه‌دار شدن را به عنوان دلایل بچه دار نشدن عنوان می کنند.

چه عواملی در تصمیم‌گیری شما برای بچه دار شدن تاثیر می گذارد؟ مشکلات مالی و غیر مالی بچه دار شدن چقدر در تصمیم‌گیری شما برای بچه دار شدن تاثیر می گذارد؟

اگر مایلید در برنامه نوبت شما شرکت کنید می‌توانید اطلاعات تماس خود را از طریق فرم سمت چپ صفحه برای بی‌بی‌سی فارسی بفرستید تا با شما تماس گرفته شود.

phone_icon ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۷ و ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۸
sms_icon ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۱۱۲۷ و ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۰۵۴۸
mail_icon shoma@bbc.co.uk
facebook_icon facebook.com/bbcshoma
twitter_icon bbcshoma@

همچنین می توانید دیدگاه‌های خود را در این باره در فرم نظرخواهی زیر بنویسید تا در برنامه نوبت شما مطرح شود.