اهمیت مشارکت زنان در انتخابات افغانستان از نگاه شما

حق نشر عکس Reuters

حامد کرزی، رئیس‌ جمهوری افغانستان، از زنان خواسته است که برای تثبیت حضور خود در جامعه، در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو به طور گسترده‌ شرکت کنند. آمار وب‌سایت کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان نشان می‌دهد در ۲۲ روز مانده به انتخابات، حدود ۳۵ درصد از کسانی که برای رأی دادن ثبت نام کرده‌اند را زنان تشکیل می‌دهند.

شما به عنوان یک زن افغان، آیا در انتخابات ریاست جمهوری افعانستان شرکت می‌کنید؟ به نظر شما مشارکت یا عدم مشارکت زنان در انتخابات پیش رو چه تاثیری خواهد داشت؟

گروهی معتقدند که درخواست مردان خانواده از زنان برای رأی دادن به فرد مشخص، در برخی مناطق به عنوان یک سنت وجود دارد و ممکن است استقلال زنان در رأی‌دهی را از بین ببرد.

شناخت شما به عنوان یک زن افغان، از نامزدها و برنامه‌های‌ آنها چقدر است و چطور نامزد مورد نظر خود را برای رأی دادن انتخاب می‌کنید؟ خواسته‌های شما چقدر در برنامه‌های نامزدهای انتخابات منعکس شده است؟

در سال‌های اخیر، فعالان حقوق زنان در افغانستان برای افزایش آگاهی زنان از حقوق‌شان تلاش کرده‌اند و یکی از این حقوق، مشارکت در تعیین سرنوشت سیاسی جامعه است.

به نظر شما چطور می‌توان میزان مشارکت زنان در انتخابات را افزایش داد؟

اگر مایلید در برنامه نوبت شما شرکت کنید می‌توانید اطلاعات تماس خود را از طریق فرم سمت چپ صفحه برای بی‌بی‌سی فارسی بفرستید تا با شما تماس گرفته شود.

phone_icon ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۷ و ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۸
sms_icon ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۱۱۲۷ و ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۰۵۴۸
mail_icon shoma@bbc.co.uk
facebook_icon facebook.com/bbcshoma
twitter_icon bbcshoma@

همچنین می توانید دیدگاه‌های خود را در این باره در فرم نظرخواهی زیر بنویسید تا در برنامه نوبت شما مطرح شود.