تأمین امنیت برگزاری انتخابات در افغانستان؛ نظرات شما

حق نشر عکس

حمله های مسلحانه امروز در کابل و اسعدآباد در شرق افغانستان، موجب افزایش نگرانی‌ها در مورد امنیت برگزاری انتخابات آتی ریاست جمهوری و شوراهای ولایتی شده است. حمله انتحاری در منطقه دارالامان کابل به یکی از دفاتر منطقه‌ای کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان انجام شده است.

به نظر شما این حملات چه تاثیری بر روند برگزاری انتخابات که کمتر از دو هفته تا آن باقی است، خواهد داشت؟

گروه‌ طالبان پیش از این انتخابات را "یک دسیسه آمریکایی برای جابجایی فرد مورد نظرشان" دانسته بودند و همین‌طور شبکه حقانی نیز که از گروه‌های مسلح مخالف دولت مرکزی در افغانستان به شمار می‌رود، هر دو اعلام کرده بودند که برگزاری انتخابات را "به هر طریق ممکن" مختل خواهند کرد. اما صدیق صدیقی، سخنگوی وزارت کشور افغانستان می‌گوید "اعلامیه‌های طالبان بیشتر جنبه تبلیغاتی دارد و نشان می‌دهد که آنها از برگزاری انتخابات می‌ترسند" و همچنین به مردم اطمینان داده که "از تمام امکانات امنیتی خود برای کمک به آنها و تامین امنیت انتخابات استفاده خواهند کرد".

شما امنیت برگزاری انتخابات پیش‌رو را چگونه ارزیابی می‌کنید؟ آیا این حملات باعث نگرانی شما درباره شرکت در انتخابات می‌شود؟

به نظر شما چگونه می‌توان امنیت برگزاری این انتخابات را بالا برد؟ فکر می‌کنید آیا طالبان بتوانند در برگزاری انتخابات اختلال ایجاد کند یا فکر می‌کنید آنطور که وزارت داخله می‌گوید، بیانیه‌های طالبان جنبه تبلیغاتی دارد؟

اگر مایلید در برنامه نوبت شما شرکت کنید می‌توانید اطلاعات تماس خود را از طریق فرم سمت چپ صفحه برای بی‌بی‌سی فارسی بفرستید تا با شما تماس گرفته شود.

phone_icon ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۷ و ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۸
sms_icon ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۱۱۲۷ و ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۰۵۴۸
mail_icon shoma@bbc.co.uk
facebook_icon facebook.com/bbcshoma
twitter_icon bbcshoma@

همچنین می توانید دیدگاه‌های خود را در این باره در فرم نظرخواهی زیر بنویسید تا در برنامه نوبت شما مطرح شود.