سوال‌های شما از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری افغانستان

حق نشر عکس df

نزدیک به یک هفته دیگر تا برگزاری انتخابات ریاست جمهوری افغانستان مانده است. عبدالله عبدالله، محمد داوود سلطانزی، اشرف غنی احمدزی، زلمی رسول، قطب الدین هلال، گل آقا شیرزی، عبدالرسول سیاف و هدایت امین ارسلا هشت نامزدی هستند که تا کنون در عرصه رقابت انتخاباتی باقی مانده‌اند. نامزدها در گردهمایی‌های انتخاباتی، مناظره‌های تلویزیونی و مصاحبه با رسانه‌های مختلف، بخشی از برنامه‌ها، طرح‌ها و وعده‌های انتخاباتی خود را مطرح کرده‌اند.

با خلاصه‌ای از برنامه کاندیداها در صفحه ویژه انتخابات سایت فارسی بی‌بی‌سی آشنا شوید.

نظرسنجی اخیر بنیاد انتخابات آزاد و عادلانه افغانستان (فیفا) نشان می‌دهد که ۸۵ درصد شرکت کنندگان در نظرسنجی نامزد مورد نظرشان را به اساس لیاقت، شایستگی و برنامه‌هایش انتخاب می‌کنند. برنامه‌هایی برای برقراری امنیت، مذاکرات صلح، مبارزه با فساد اداری و سیاست و برنامه اقتصادی از مهمترین نکات مطرح شده از سوی برخی از نامزدها بوده است.

عدم ارائه برنامه‌ای شفاف، عملی و کامل در همه ابعاد سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی از انتقادهایی که به نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری افغانستان شده است.

شما چقدر با برنامه‌های نامزدهای انتخابات آشنایی دارید؟ به نظر شما کدامیک از نامزدها برنامه کامل و مدونی ارائه داده است؟

فکر می‌کنید چه نکاتی در برنامه‌های کاندیداها ناگفته مانده است؟ اگر سوالی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری و تیم‌های انتخاباتی آنها دارید اینجا مطرح کنید تا ما با نمایندگان آنها در میان بگذاریم.

اگر مایلید در برنامه نوبت شما شرکت کنید می‌توانید اطلاعات تماس خود را از طریق فرم سمت چپ صفحه برای بی‌بی‌سی فارسی بفرستید تا با شما تماس گرفته شود.

phone_icon ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۷ و ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۸
sms_icon ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۱۱۲۷ و ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۰۵۴۸
mail_icon shoma@bbc.co.uk
facebook_icon facebook.com/bbcshoma
twitter_icon bbcshoma@

همچنین می توانید دیدگاه‌های خود را در این باره در فرم نظرخواهی زیر بنویسید تا در برنامه نوبت شما مطرح شود.