بازتاب انتخابات افغانستان در شبکه های اجتماعی؛ نظرات و تجربه های شما

حق نشر عکس AFP

تعداد کاربران اینترنت در یک دهه گذشته به میزان قابل توجهی در افغانستان افزایش پیدا کرده و به همین ترتیب، حضور کاربران افغان در شبکه‌های اجتماعی نیز با رشد همراه بوده است. در هفته‌های گذشته رقابت‌های انتخابات ریاست جمهوری افغانستان در شبکه‌های اجتماعی و اینترنت به شکل گسترده‌ای بازتاب یافت. بسیاری از کاربران این رسانه‌ها در فضای مجازی به طرح خواسته‌ها و دیدگاه‌های خود درباره انتخابات ریاست جمهوری پرداخته اند.

به نظر شما نقش رسانه‌های اجتماعی در طرح خواسته‌های مردم افغانستان از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری چیست؟ شما چقدر برای کسب اطلاعات درباره نامزدها یا روند انتخابات، به شبکه های اجتماعی مراجعه می کنید؟

با وجود گسترش استفاده از اینترنت در افغانستان هنوز تعداد کاربران اینترنت در مقایسه با کل جمعیت این کشور پایین است. دسترسی نداشتن مردم به برق، نبود خدمات اینترنتی در بخش‌هایی از افغانستان و نرخ بالای استفاده از خدمات مخابراتی در شهرهای بزرگ، از دلایل اصلی آمار نسبتاً پایین کاربران شبکه‌های اجتماعی در این کشور عنوان می‌شود.

به نظر شما آیا دسترسی افرادی محدود به اینترنت در افغانستان، موجب می شود که خواسته های انتخاباتی مطرح شده در اینترنت، بازتابی واقعی از خواسته های جامعه این کشور نباشد؟ فکر می‌کنید رسانه‌های اجتماعی افغان تا چه اندازه بازتاب دهنده نظرهای حقیقی مردم هستند؟

اگر مایلید در برنامه نوبت شما شرکت کنید می‌توانید اطلاعات تماس خود را از طریق فرم سمت چپ صفحه برای بی‌بی‌سی فارسی بفرستید تا با شما تماس گرفته شود.

phone_icon ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۷ و ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۸
sms_icon ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۱۱۲۷ و ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۰۵۴۸
mail_icon shoma@bbc.co.uk
facebook_icon facebook.com/bbcshoma
twitter_icon bbcshoma@

همچنین می توانید دیدگاه‌های خود را در این باره در فرم نظرخواهی زیر بنویسید تا در برنامه نوبت شما مطرح شود.

Page not found - BBC Persian