انتخابات افغانستان؛ از مشاهده‌ها و تجربه‌هایتان بگویید

حق نشر عکس AFP

افغانستان در روز شنبه (۱۶ فروردین/حمل)، برای سومین بار در تاریخ این کشور، شاهد برگزاری انتخاباتی برای تعیین رئیس جمهور خواهد بود. طالبان که در ۱۰ سال گذشته، همه تلاش‌ها برای صلح در این کشور را ناکام گذاشته و حاضر به پذیرش یک راه حل سیاسی نشده، تهدید کرده که این انتخابات را برهم بزند.

اگر شما هم در این انتخابات شرکت می‌کنید، برای ما از حال و هوای شهرتان در روز انتخابات و حوزه های رای گیری بنویسید.

اگر این انتخابات با موفقیت برگزار شود، این نخستین بار در تاریخ افغانستان خواهد بود که یک رئیس جمهوری منتخب، قدرت را به منتخب دیگر واگذار می کند.

شما درباره نتیجه این انتخابات چه فکر می‌کنید؟ با چه امیدی رای می‌دهید؟ اگر رای دادید یا ندادید، انتظار دارید این انتخابات، چه تغییری در زندگی شما و مردم کشورتان ایجاد کند؟

اگر می‌توانید از حال و هوای شهر و مراکز رای گیری در روز برگزاری انتخابات عکس یا فیلم تهیه کنید، آنها را از صفحه شاهد عینی و یا به نشانی ایمیل shoma@bbc.co.uk بفرستید تا به نام خودتان در برنامه نوبت شما پخش کنیم، یا در سایت فارسی بی‌بی‌سی منتشر کنیم.

دقت کنید که ممکن است عکاسی یا فیلمبرداری در بعضی حوزه‌ها و اماکن ممنوع باشد؛ بنابراین از جاهایی عکس یا فیلم بگیرید که مطمئن هستید خطری برایتان ایجاد نمی‌کند.

همچنین اگر مایلید در برنامه نوبت شما شرکت کنید می‌توانید اطلاعات تماس خود را از طریق فرم سمت چپ صفحه برای بی‌بی‌سی فارسی بفرستید تا با شما تماس گرفته شود.

phone_icon ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۷ و ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۸
sms_icon ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۱۱۲۷ و ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۰۵۴۸
mail_icon shoma@bbc.co.uk
facebook_icon facebook.com/bbcshoma
twitter_icon bbcshoma@

همچنین می توانید دیدگاه‌های خود را در این باره در فرم نظرخواهی زیر بنویسید تا در برنامه نوبت شما مطرح شود.