آیا از روند برگزاری انتخابات ریاست جمهوری افغانستان راضی هستید؟

حق نشر عکس
Image caption عکس: علیرضا از کابل

انتخابات ریاست جمهوری و انتخابات شوراهای ولایتی در افغانستان برگزار شد. ناظران از میزان بالای مشارکت مردم خبر دادند. رئیس کمیسیون انتخابات افغانستان اعلام کرد که حدود 58 درصد از واجدان شرایط شرکت در رای گیری در این انتخابات شرکت کردند. این در حالی است که تعداد زیادی از شهروندان از کمبود برگه‌های رای و معطلی برای برگه رای دهی شکایت کرده اند.

تازه ترین خبرها از انتخابات ریاست جمهوری افغانستان را در سایت فارسی بی بی سی دنبال کنید.

عبدالله عبدالله از نامزدهای انتخابات امسال نیز از کم بودن برگه‌های رای گیری در بعضی مراکز رای گیری و همچنین مواردی از تقلب در انتخابات به طور مشخص در مناطقی در ولایت قندهار شکایت کرده است. اشرف غنی احمدزی یکی دیگر از کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری افغانستان هم گفته که "در بعضی محلات به وضوح دیده شده که تقلب صورت گرفته و این برای ما قابل قبول نیست."

ارزیابی شما از روند برگزاری انتخابات چیست؟ آیا شما مشاهده ای از موارد تخلف یا تقلب در جریان برگزاری انتخابات دارید؟

این دو نامزد انتخابات در اظهارات جداگانه ای از کمیسیون انتخابات خواستند که مساله تقلب را به دقت بررسی کند وآقای احمد زی هم گفته است که آرای مراکزی که در آنها تقلب شده باید کلا باطل شود.

چقدر به پروسه رسیدگی به شکایات و شفافیت روند شمارش آرا امیدوار هستید؟

اگر مایلید در برنامه نوبت شما شرکت کنید می‌توانید اطلاعات تماس خود را از طریق فرم سمت چپ صفحه برای بی‌بی‌سی فارسی بفرستید تا با شما تماس گرفته شود.

phone_icon ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۷ و ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۸
sms_icon ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۱۱۲۷ و ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۰۵۴۸
mail_icon shoma@bbc.co.uk
facebook_icon facebook.com/bbcshoma
twitter_icon bbcshoma@

همچنین می توانید دیدگاه‌های خود را در این باره در فرم نظرخواهی زیر بنویسید تا در برنامه نوبت شما مطرح شود.