بیمه درمانی برای همه ایرانیان؛ نظرات و تجربه های شما

حق نشر عکس ISNA

علی ربیعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایران هفته گذشته اعلام کرد که همه ایرانیان بیمه می‌شوند. او از همه کسانی که بیمه نیستند خواست تا به مراکز پیشخوان دولت یا سازمان بیمه سلامت ایران که زیر نظر وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایران است، مراجعه کنند. بر اساس آماری که دولت اعلام کرده، در ایران شش میلیون نفر تحت پوشش هیچ نوع بیمه درمانی نیستند و باید تمام هزینه‌های درمان را خود بپردازند.

به نظر شما طرح دولت برای بیمه کردن همه ایرانیان چقدر عملی و امکان پذیر است؟

به نظر شما این بیمه همگانی باید چه نوع خدمات درمانی را تحت پوشش قرار دهد؟

اگر شما یا خانواده شما تحت پوشش بیمه درمانی نیستید، آیا برای بیمه شدن اقدام کرده اید؟ تجربه خودتان را با دیگران در میان بگذارید.

موضوع بیمه درمانی برای همه ایرانیان در حالی مطرح شده است که پیشتر حسن قاضی زاده هاشمی، وزیر بهداشت ایران سیستم بهداشتی این کشور را ناکارآمد دانسته و از بدهی میلیاردی شرکت‌های بیمه به بیمارستان‌ها و داروخانه‌ها خبر داده بود. اعلام این خبر همزمان با آغاز اجرای مرحله دوم حذف یارانه‌ها بود. پیش‌تر دولت اعلام کرده بود که با اجرای مرحله دوم حذف یارانه ها، بخشی از درآمد حاصل از آن را صرف بخش دارو و درمان و هزینه‌های بیمارستانی خواهد کرد.

به نظر شما بیمه های درمانی موجود در ایران کارایی مناسب و کافی برای بیمه شدگان دارند؟ فکر می کنید سیستم بهداشتی در وضعیت کنونی، قابلیت اجرای بیمه سراسری برای همه ایرانیان را دارد؟

اگر مایلید در برنامه نوبت شما شرکت کنید می‌توانید اطلاعات تماس خود را از طریق فرم سمت چپ صفحه برای بی‌بی‌سی فارسی بفرستید تا با شما تماس گرفته شود.

phone_icon ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۷ و ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۸
sms_icon ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۱۱۲۷ و ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۰۵۴۸
mail_icon shoma@bbc.co.uk
facebook_icon facebook.com/bbcshoma
twitter_icon bbcshoma@

همچنین می توانید دیدگاه‌های خود را در این باره در فرم نظرخواهی زیر بنویسید تا در برنامه نوبت شما مطرح شود.

Page not found - BBC Persian