چه تیمی قهرمان لیگ برتر فوتبال ایران می‌شود؟

حق نشر عکس ISNA

در هفته پایانی (سی ام) لیگ برتر فوتبال ایران، پنج تیم نفت تهران، فولاد خوزستان، استقلال تهران، پرسپولیس و سپاهان اصفهان بخت قهرمانی دارند. علاوه بر قهرمانی، سرنوشت سهمیه های لیگ قهرمانان آسیا هم در همین هفته تعیین می شود.

طبق قانون فعلی فدراسیون فوتبال ایران، از چهار سهمیه آسیایی یکی به قهرمان جام حذفی می رسد و سه سهمیه دیگر به مکان های اول تا سوم جدول لیگ می رسد و این یکی از جذابترین هفته های پایانی تاریخ لیگ حرفه ای فوتبال ایران را رقم زده است.

شما از میان تیم هایی که شانس قهرمانی دارند، دوست دارید کدام تیم قهرمان لیگ شود؟

در مورد عملکرد یحیی گل محمدی، مربی نفت تهران، تیمی که شانس قهرمانی زیادی دارد اما هزینه و هوادارانش به اندازه سایر رقبا بالا نبوده است، چه فکر می کنید؟

هر چند اکثر کارشناسان در مرور مسابقه های امسال معتقد هستند که کیفیت بازی ها در اندازه و استاندارد لازم نبوده است. در هر صورت با توجه به اینکه قهرمان این فصل ایران ممکن است از سه شهر تهران، اهواز یا اصفهان باشد، اکثر هوادران فوتبال مسابقه های هفته آخر را با جدیت دنبال می کنند.

به نظر شما کدام بازیکنان در لیگ امسال خوش درخشیدند و مستحق پیوستن به اردوی تیم ملی هستند؟ آیا لیگ ایران با این کیفیت می تواند مادر خوبی برای تیم ملی کشور باشد؟

در پایین جدول هم بعد از قطعی شدن سقوط مس کرمان، چهره دو تیم دیگری که به دسته پایین تر می روند مشخص می شود؛ به طوری که یک تیم مستقیما سقوط می کند و یکی باید در بازی پلی آف شرکت کند.

فکر می‌کنید سپاهان اصفهان که به اعتقاد بعضی بهترین بازیکنان خارجی و کادر مربیگری را دارد در کجای این فصل از قافله قهرمانی عقب ماند؟

به نظر شما اگر فولاد خوزستان قهرمان نشود آیا تلاش های مسولین این باشگاه در سرمایه گذاری روی جوانان هدر رفته است؟

فکر می کنید استقلال تهران و پرسپولیس چرا همچون روال چند سال گذشته با مشکلات مالی دست و پنجه نرم می کنند؟

اگر مایلید در برنامه نوبت شما شرکت کنید می‌توانید اطلاعات تماس خود را از طریق فرم سمت چپ صفحه برای بی‌بی‌سی فارسی بفرستید تا با شما تماس گرفته شود.

phone_icon ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۷ و ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۸
sms_icon ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۱۱۲۷ و ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۰۵۴۸
mail_icon shoma@bbc.co.uk
facebook_icon facebook.com/bbcshoma
twitter_icon bbcshoma@

همچنین می توانید دیدگاه‌های خود را در این باره در فرم نظرخواهی زیر بنویسید تا در برنامه نوبت شما مطرح شود.