رهبر ایران: برابری جنسیتی یک تفکر غربی غلط است؛ نظرات شما

حق نشر عکس khamenei.ir

آیت الله علی خامنه‌ای، رهیر ایران گفته است که مساله برابری جنسیتی زن و مرد از جمله حرف‌های کاملا غلط غرب است. او خواستار تدوین راهبردی همه‌ جانبه درباره زن شده و گفته است که این راهبرد تازه باید از تفکرات "خائنانه اما ظاهرا دلسوزانه" نظریات غربی در زمینه اشتغال و برابری جنسیتی دور بماند.

آیا شما برابری زن و مرد را یک "تفکر غربی" و آنطور که آیت الله خامنه‌ای گفته است، "خائنانه اما ظاهرا دلسوزانه" می‌دانید؟ آیا شما با تحقق برابری جنسیتی در جامعه ایران موافقید؟

آیت الله خامنه ای در بخشی دیگر از سخنانش گفته است که گرچه مخالف اشتغال زنان نیست اما اشتغال زنان، مساله اصلی نیست و این سلامت خانواده است که اولویت دارد. رهبر جمهوری اسلامی ایران تأکید کرده که اشتغال زنان نباید با مساله اصلی که همان خانواده است "معارضه" پیدا نکند و "اگر معارضه پیدا کرد"، اولویت با خانواده است. آیت الله خامنه ای در سال‌های گذشته بار‌ها بر ضرورت افزایش جمعیت، اولویت قراردادن خانواده و بازنگری در اشتغال زنان در جامعه تاکید کرده است.

در خانواده شما اشتغال زنان چقدر اولویت دارد؟ به نظر شما اشتغال زنان چه تاثیری بر خانواده دارد؟ فکر می‌کنید سخنان اخیر آیت الله خامنه‌ای چه تاثیری بر وضعیت و شرایط کاری زنان خواهد داشت؟

اگر مایلید در برنامه نوبت شما شرکت کنید می‌توانید اطلاعات تماس خود را از طریق فرم سمت چپ صفحه برای بی‌بی‌سی فارسی بفرستید تا با شما تماس گرفته شود.

phone_icon ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۷ و ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۸
sms_icon ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۱۱۲۷ و ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۰۵۴۸
mail_icon shoma@bbc.co.uk
facebook_icon facebook.com/bbcshoma
twitter_icon bbcshoma@

همچنین می توانید دیدگاه‌های خود را در این باره در فرم نظرخواهی زیر بنویسید تا در برنامه نوبت شما مطرح شود.