مسئول رسیدگی به درگیری در زندان اوین کیست؟

حق نشر عکس bbc

تعدادی از خانواده های زندانیان بند ۳۵۰ اوین که روز پنجشنبه مورد ضرب و شتم قرار گرفته‌اند مقابل ساختمان ریاست جمهوری تجمع کرده‌اند و خواستار رسیدگی به وضع این زندانیان شده‌اند. در حالی که خانواده‌های این زندانیان در گفت و گو با بی‌بی‌سی فارسی از ضرب و شتم شدید آنها خبر داده‌اند، رئیس سازمان زندان‌ها می‌گوید: "ایراد ضربی حتی در حد تلنگر رخ نداده است." به گفته غلامحسین اسماعیلی "خانواده زندانیان پس از دیدار با زندانی خود متوجه خلاف واقع بودن این اخبار شبکه های مخالف نظام شدند."

شما درباره این درگیری‌ها در زندان اوین چه فکر می‌کنید؟

پس از انتشار خبر درگیری در زندان اوین در سایت کلمه، مصطفی پورمحمدی، وزیر دادگستری ایران، گفت که در حادثه روز پنج‌شنبه "یکی دو نفر از زندانیان دچار جراحت مختصری شدند." وزارت اطلاعات ایران هم از شش روز پیش اعلام کرده است که بیانیه ای در این باره خواهد داد. حسین نقوی حسینی، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس ایران هم گفت مامورانی که با زندانیان درگیر شدند "افرادی غیر از کارکنان فعلی زندان بودند."

به نظر شما مسوول رسیدگی به این موضوع چه نهادی است؟ انتظار شما از قوه قضائیه و رئیس جمهور در قبال این اتفاقات چیست؟ عملکرد دولت را در این مورد چطور ارزیابی می کنید؟

اگر مایلید در برنامه نوبت شما شرکت کنید می‌توانید اطلاعات تماس خود را از طریق فرم سمت چپ صفحه برای بی‌بی‌سی فارسی بفرستید تا با شما تماس گرفته شود.

phone_icon ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۷ و ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۸
sms_icon ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۱۱۲۷ و ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۰۵۴۸
mail_icon shoma@bbc.co.uk
facebook_icon facebook.com/bbcshoma
twitter_icon bbcshoma@

همچنین می توانید دیدگاه‌های خود را در این باره در فرم نظرخواهی زیر بنویسید تا در برنامه نوبت شما مطرح شود.