تولید بالای زباله در ایران؛ تجربه‌ها و نظرات شما

حق نشر عکس isna

آمار شهرداری تهران نشان می‌دهد تهرانی‌ها هر روز سه برابر شهروندان دیگر شهرهای بزرگ جهان زباله تولید می‌کنند. میزان بالای تولید زباله در ایران فقط به شهر تهران محدود نمی‌شود و سرانه تولید زباله ساکنان دیگر شهرها و روستاهای این کشور نیز بالاتر از میانگین جهانی است.

شما چه مشاهده و تجربه‌ای از تولید زباله در محل زندگی خود دارید؟ به نظر شما دلیل تولید زیاد زباله در ایران چیست؟

در بسیاری از کشورهای جهان با انجام تفکیک زباله در مبدا، امکان بازیافت و استفاده مجدد از دورریزهای هر خانه فراهم شده است. به این ترتیب به جای استفاده از مواد خام برای تولید محصولات نو، از زباله و مواد بازیافتی استفاده می‌‌شود به همین دلیل این مواد با نام «طلای کثیف» شهرت دارند.

در جایی که شما زندگی می‌کنید چقدر آگاهی و امکانات برای مصرف درست، تولید کمتر زباله و تفکیک زباله برای بازیافت وجود دارد؟ به نظر شما موانع اصلی استفاده از مواد بازیافتی و تشویق مردم به انجام تفکیک زباله در محل زندگی شما چیست؟

دور ریز کمتر و بازیافت زباله چقدر برای شما مهم است؟ فکر می‌کنید برای کاهش تولید زباله، شهروندان و دولت‌ها چه می‌توانند بکنند؟

اگر مایلید در برنامه نوبت شما شرکت کنید می‌توانید اطلاعات تماس خود را از طریق فرم سمت چپ صفحه برای بی‌بی‌سی فارسی بفرستید تا با شما تماس گرفته شود.

phone_icon ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۷ و ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۸
sms_icon ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۱۱۲۷ و ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۰۵۴۸
mail_icon shoma@bbc.co.uk
facebook_icon facebook.com/bbcshoma
twitter_icon bbcshoma@

همچنین می توانید دیدگاه‌های خود را در این باره در فرم نظرخواهی زیر بنویسید تا در برنامه نوبت شما مطرح شود.