درباره اخراج دیوید مویز از منچستریونایتد چه فکر می‌کنید؟

حق نشر عکس AFP

مسئولان باشگاه منچستریونایتد هفته گذشته، چهار بازی مانده تا پایان فصل جاری لیگ برتر، دیوید مویز را از سمت سرمربیگری این تیم برکنار کردند و هدایت این تیم را تا آخر فصل به رایان گیگز بازیکن باسابقه این تیم واگذار کردند.

دیوید مویز تابستان سال گذشته، پس از اعلام بازنشستگی سر الکس فرگوسن و با توصیه او، بعنوان جانشین مربی پرسابقه و کارکشته شیاطین سرخ انتخاب شد. اما منچستریونایتد که فصل پیش قهرمان لیگ برتر انگلستان شده بود، در جریان این فصل نتایج خوبی کسب نکرده است.

نظر شما درباره برکناری دیوید مویز از سرمربیگری منچستریونایتد در این مقطع از فصل لیگ برتر چیست؟ آیا به نظر شما دیوید مویز انتخاب مناسبی برای سرمربی‌گری منچستر یونایتد بود؟

منچستر یونایتد در حال حاضر در رده هفتم جدول قرار دارد و برای اولین بار از سال ۱۹۹۵، سهمیه شرکت در رقابت‌های سال آینده لیگ قهرمانان را به دست نیاورده است. تخمین زده می‌شود که این باشگاه به دلیل ناکامی‌های متعدد در این فصل و عدم کسب سهیه لیگ قهرمانان اروپا، بیش از ۲۰۰ میلیون پوند به این باشگاه ضرر وارد کرده است.

با توجه به ضرر مالی منچستر یونایتد که تاثیر مستقیم در اخراج مربی این تیم داشته است، فکر می‌کنید سود مالی باشگاه‌های بزرگ چقدر باید در انتخاب مربیان و مسائل فنی تیم‌ها تاثیر گذار باشد؟

بسیاری از باشگاه‌ها و تیم‌های ملی، زمانی که تیمشان نتیجه قابل قبولی کسب نمی‌کند، سرمربی تیم را در میانه فصل تغییر می‌دهند. برخی منتقدان می‌گویند تغییر مربی لزوما به بهبود عملکرد یک تیم منجر نمی‌شود، باید به مربیان فرصت لازم داد و در عین حال این ساختار باشگاه‌هاست که نقش اساسی در موفقیت تیم‌ها دارد. اما برخی معتقدند سرمربی یک تیم از تاثیرگذارترین عوامل موفقیت یک تیم است، برخی سرمربیان پرسابقه و کارکشته، می‌توانند بیشترین نقش را در موفقیت یک تیم داشته باشند و تغییر مربی در هنگام عدم کسب نتیجه مطلوب، می‌تواند تاثیر زیادی در عملکرد تیم‌ها داشته باشد.

به نظر شما موفقیت یک تیم چقدر به ساختار آن بستگی دارد و چقدر به نقش سرمربی آن؟ آیا فکر می‌کنید تغییر سرمربی در وسط یک فصل، هنگامی که تیم خوب نتیجه نمی‌گیرد، می‌تواند به بهبود عملکرد آن تیم منجر شود؟

منچستریونایتد پس از اخراج دیوید مویز رایزنی‌ها برای انتخاب سرمربی جدید را آغاز کرده است، لوئیس ون خال، یورگن کلوپ، لوران بلان، کارلو آنچلوتی و کارلوس کی‌روش سرمربی فعلی تیم ملی ایران در فهرست کاندیداهای سرمربیگری منچستریونایتد هستند.

به نظر شما چه کسی بهترین گزینه برای سرمربی‌گری آینده منچستریونایتد است؟

اگر مایلید در برنامه نوبت شما شرکت کنید می‌توانید اطلاعات تماس خود را از طریق فرم سمت چپ صفحه برای بی‌بی‌سی فارسی بفرستید تا با شما تماس گرفته شود.

phone_icon ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۷ و ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۸
sms_icon ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۱۱۲۷ و ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۰۵۴۸
mail_icon shoma@bbc.co.uk
facebook_icon facebook.com/bbcshoma
twitter_icon bbcshoma@

همچنین می توانید دیدگاه‌های خود را در این باره در فرم نظرخواهی زیر بنویسید تا در برنامه نوبت شما مطرح شود.