تجمع در اعتراض به "بد حجابی" در میدان فاطمی تهران؛ نظرات شما

حق نشر عکس Mehr
Image caption تجمع اعتراضی در میدان فاطمی؛ عکس از محمود رحیمی، خبرگزاری مهر

روز چهارشنبه ۱۷ اردیبهشت یک تجمع در اعتراض به "به وضع نامناسب پوشش و حجاب" در میدان فاطمی تهران برگزار شد.

به گزارش برخی سایت‌های خبری ایران، شعارهایی از قبیل "حجاب همسرت کو، ای مرد غیرتت کو؟" و "حجاب هر جامعه، پیروی از فاطمه" در این تجمع از سوی معترضان سر داده شد.

استاندار تهران در واکنش به این تجمع گفت این تجمع مجوز نداشته است. آقای حسین هاشمی در گفتگو با خبرگزاری ایسنا گفت: "تجمع امروز درباره موضوع عفاف و حجاب، خلاف قانون است و کسی که می‌خواهد نهی از منکر کند، خودش نباید چنین خلافی را انجام دهد."

نظر شما درباره برگزاری این تجمع اعتراضی چیست؟

مشاهدات شما درباره وضعیت حجاب در ایران چیست؟ آیا به نسبت سال‌های گذشته، تغییری در وضعیت حجاب در ایران ایجاد شده است؟ آیا آنطور که معترضین می‌گویند وضع پوشش و حجاب در ایران نامناسب است؟

معترضان پلاکاردها و دستنوشته‌هایی در دست داشتند که روی آنها جملاتی مانند "وزارت علوم چه کار می‌کند؟" "آموزش و پرورش چه کار می‌کند؟" "ساخت یک پویانمایی برای فرهنگ عفاف آرزوست" "پس از 35 سال دریغ از یک فیلم درباره حجاب و عفاف" و "ای کاش حجاب و عفاف به اندازه قوانین راهنمایی و رانندگی اهمیت داشت" نوشته شده بود.

عکس‌هایی از این تجمع را درخبرگزاری مهر، فارس و ایسنا ببینید.

جمهوری اسلامی ایران در سه دهه‌ای که از اجباری شدن حجاب در ایران می‌گذرد تلاش کرده با اقدامات مختلف وضعیت حجاب زنان در ایران را کنترل کند و با آنچه که از دید جمهوری اسلامی حجاب نامناسب و "بد حجابی" است مقابله کند.

گشت‌های ارشاد از جمله این اقدامات است که هر سال خصوصا در فصل تابستان با "بدحجابان" برخورد قضایی می‌کند.

نظر شما درباره اقدامات حکومت ایران در رابطه با حجاب چیست؟ به نظر شما چرا گروهی با وجود تدابیری از قبیل گشت ارشاد در اعتراض به وضعیت حجاب تجمع اعتراضی برگزار می‌کنند؟

اگر مایلید در برنامه نوبت شما شرکت کنید می‌توانید اطلاعات تماس خود را از طریق فرم سمت چپ صفحه برای بی‌بی‌سی فارسی بفرستید تا با شما تماس گرفته شود.

phone_icon ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۷ و ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۸
sms_icon ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۱۱۲۷ و ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۰۵۴۸
mail_icon shoma@bbc.co.uk
facebook_icon facebook.com/bbcshoma
twitter_icon bbcshoma@

همچنین می توانید دیدگاه‌های خود را در این باره در فرم نظرخواهی زیر بنویسید تا در برنامه نوبت شما مطرح شود.