عملکرد شهرداری و امکانات شهری کابل از نگاه شما

حق نشر عکس bbc

در هفته‌های گذشته هربار که در کابل باران آمده، مناطقی در کابل را آب گرفته و عبور و مرور مردم را د شوار کرده است.

کابلی‌ها با انتشار عکس‌هایی از این وضعیت در شبکه‌های اجتماعی، از بی‌توجهی و کم کاری شهرداری کابل، انتقاد کرده‌اند. چند کاریکاتور از شهردار کابل سوار بر قایقی در شهر آب گرفته کابل هم در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است.

اما شهردار کابل در پاسخ به این اعتراض‌ها می‌گوید از این مشکلات با خبر است و چنین مشکلاتی تازه نیست. به گفته آقای نواندیش، این مشکلات نسبت به سال‌های گذشته بسیار کمتر شده و در حال حاضر فقط در نقاط محدودی از کابل چنین مشکلاتی وجود دارد.

اگر ساکن کابل هستید، مشاهدات شما از آمادگی شهر برای مقابله با حوادثی مانند آب‌گرفتگی چیست؟ نظر شما در باره عملکرد شهرداری کابل در این باره چیست؟

فضای سبز، امکانات تفریحی و فرهنگی از قبیل کتابخانه، سینما، و سالن تئاتر، وسایل حمل و نقل عمومی،‌ وضعیت آسفالت خیابان‌ها و کنترل ترافیک، شبکه آب و فاضلاب، و سیستم جمع‌آوری و دفن زباله از جمله مواردی هستند که در مطلوب بودن فضای یک شهر برای زندگی تاثیرگذار هستند.

اگر ساکن کابل هستید، امکانات شهری کابل را چگونه ارزیابی می‌کنید؟ برای بهتر شدن وضعیت شهر و تبدیل شدن کابل به یک شهر مطلوب با امکانات شهری مناسب، چه کارهایی باید صورت بگیرد؟ مسئولان و شهروندان در این زمینه چه کارهایی می‌توانند انجام دهند؟

اگر در سایر شهرهای بزرگ افغانستان زندگی می‌کنید، امکانات شهری شما در مقایسه با کابل چیست؟ برای بهبود امکانات شهری مکان زندگی شما چه کارهایی می‌توان انجام داد؟

اگر مایلید در برنامه نوبت شما شرکت کنید می‌توانید اطلاعات تماس خود را از طریق فرم سمت چپ صفحه برای بی‌بی‌سی فارسی بفرستید تا با شما تماس گرفته شود.

phone_icon ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۷ و ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۸
sms_icon ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۱۱۲۷ و ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۰۵۴۸
mail_icon shoma@bbc.co.uk
facebook_icon facebook.com/bbcshoma
twitter_icon bbcshoma@

همچنین می توانید دیدگاه‌های خود را در این باره در فرم نظرخواهی زیر بنویسید تا در برنامه نوبت شما مطرح شود.