تلفن‌های هوشمند چه تاثیری بر سبک زندگی شما داشته است؟

حق نشر عکس AP

تلفن‌های همراه هوشمند و انواع تبلت‌ها بر سبک زندگی خیلی از کاربران تاثیر عمیق گذاشته است. از کارهای بانکی، خرید کردن، پیگیری اخبار، یافتن آدرس و خواندن ایمیل گرفته تا گشت و گذار در شبکه های اجتماعی و بازی کردن، از جمله دلایلی است که باعث شده بسیاری از کاربران به طور دائم گوشی موبایلشان در دستشان باشد. این روزها زندگی برای بعضی ها بدون تلفن همراه هوشمند غیرقابل تصور یا حتی غیرقابل تحمل می‌شود.

تلفن هوشمند چقدر بر سبک زندگی شما تأثیر داشته است؟ در میان اطرافیانتان چطور؟ فکر می کنید استفاده از این محصولات فناوری مدرن، چقدر زندگی آنها و روابط شان با دیگران را تحت تأثیر قرار داده است؟

در کنار راحتی و سهولتی که تلفن‌ها و تبلت‌های هوشمند به همراه آورده اند، مشکلات و نگرانی‌هایی هم به دنبال داشته اند. منزوی کردن آدم‌ها، غیرواقعی شدن روابط انسان ها و خدشه دار شدن پیوندهایی مثل پیوند خانوادگی، از جمله مشکلاتی است که استفاده بیش از حد از تلفن هوشمند ممکن است به همراه داشته باشد.

به نظر شما آیا آسان‌تر شدن دسترسی آدم‌ها به یکدیگر از طریق موبایل و اینترنت لزوماً مفید است؟ آیا با این نظر موافقید که استفاده روزافزون از تلفن هوشمند و تبلت، برخی انسان ها را از زندگی واقعی و روابط واقعی با دوستان و اطرافیان دور کرده است؟

اگر مایلید در برنامه نوبت شما شرکت کنید می‌توانید اطلاعات تماس خود را از طریق فرم سمت چپ صفحه برای بی‌بی‌سی فارسی بفرستید تا با شما تماس گرفته شود.

phone_icon ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۷ و ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۸
sms_icon ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۱۱۲۷ و ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۰۵۴۸
mail_icon shoma@bbc.co.uk
facebook_icon facebook.com/bbcshoma
twitter_icon bbcshoma@

همچنین می توانید دیدگاه‌های خود را در این باره در فرم نظرخواهی زیر بنویسید تا در برنامه نوبت شما مطرح شود.

Page not found - BBC Persian