آیا از مذاکرات هسته‌ای راضی هستید یا 'دلواپسید'؟

حق نشر عکس tasnimnews

دور جدید مذاکرات هسته ای ایران و گروه ۱+۵ روز سه‌شنبه، 23 اردیبهشت، در وین برگزار می‌شود. این دور از مذاکرات با هدف حل و فصل نهایی پرونده اتمی ایران انجام می شود و به همین علت، مذاکرات "جامع اتمی" نام گرفته است. بر اساس توافق اولیه در ژنو، مهلتی شش ماهه برای رسیدن به یک توافق جامع تعیین شده بود.

در این دور مذاکرات، دو طرف بر سر مواردی چون "لغو کامل" یا "تعلیق" تحریم‌هاعلیه ایران و محدودیت‌های معینی برای تعداد و نوع سانتریفیوژهای اتمی ایران مذاکره می‌کنند.

مطالبی درباره پرونده هسته‌ای ایران را در سایت فارسی بی بی سی بخوانید.

نظر شما درباره روند مذاکرات هسته‌ای تا امروز چیست؟ به نظر شما آیا توافق‌های صورت گرفته تاکنون به نفع ایران بوده است؟

فکر می کنید سود و زیان ایران در این مذاکرات چه بوده است؟

در حالی‌که حسن روحانی، رئیس جمهور ایران و برخی از مقام های کشورهای عضو گروه ۱+۵ درباره رسیدن به توافق جامع اتمی تا اوایل تابستان سال جاری ابراز خوشبینی کرده اند، اما شماری از محافظه‌کاران و هواداران تندروی آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران، از توافق ژنو انتقاد می کنند و می‌گویند دولت ایران باید موضع محکم‌تری در مقابل قدرت‌های غربی بگیرد.

در هفته گذشته هم همایش و تجمعی در نقد سیاست خارجی و هسته ای دولت با عنوان "دلواپسیم" برگزار شد که واکنش های زیادی به همراه داشت. فریدون عباسی، رئیس پیشین سازمان انرژی اتمی ایران در همایش "دلواپسیم" گفت که به نظرش تیم مذاکره کننده خیلی کوتاه آمده است. شرکت‌کنندگان در این برنامه با امضای طوماری خواهان این شدند که حق غنی‌سازی ایران "صراحتا" به رسمیت شناخته شود، روابط ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی "متعارف و غیرفوق‌العاده" باشد و تحریم‌های وضع‌شده علیه ایران لغو شوند.

نظر شما درباره انتقادات مطرح شده در همایش "دلواپسیم" در مورد مذاکرات هسته ای دولت آقای روحانی چیست؟ آيا شما هم به اصطلاح، دلواپس روند مذاکرات هسته ای و توافقات آن هستید؟

در حال حاضر عمده‌ترین دلواپسى‌هاى شما براى ايران چیست؟

اگر مایلید در برنامه نوبت شما شرکت کنید می‌توانید اطلاعات تماس خود را از طریق فرم سمت چپ صفحه برای بی‌بی‌سی فارسی بفرستید تا با شما تماس گرفته شود.

phone_icon ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۷ و ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۸
sms_icon ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۱۱۲۷ و ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۰۵۴۸
mail_icon shoma@bbc.co.uk
facebook_icon facebook.com/bbcshoma
twitter_icon bbcshoma@

همچنین می توانید دیدگاه‌های خود را در این باره در فرم نظرخواهی زیر بنویسید تا در برنامه نوبت شما مطرح شود.